This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Bütün İşletme sistemlerinin güvenlik anlamında güçlü olmadığı noktalar doğal olarak bulunur. Android de tabi mükemmel değil ve bu yüzden korunması gerekiyor. Sadece virüslerden korumak yetmiyor, buna hırsızlık da ekleniyor.

Bu korunmayı Webroot Security & Antivirus ile gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın ne kadar başarılı olduğunu, bugünkü test raporumuzdan öğrenebilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.7.0.2534 4.0.0.7768

Özellikler & Kullanım

Webroot Security & Antivirus uygulamasının başlamasının ardından bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesap için mail adresi, şifre ve cep numarası istenilen bilgiler. Hemen bundan sonra uygulamanın yeterli bir şekilde korunmadığını, virüs taraması ve cihaz kaybı korunması yapılmasını gerekli olduğu belirtiliyor.

Cihazı kayıplardan korumak için ilk önce belirlediğiniz şifreyle giriş yapıyorsunuz ve hemen ardından listeden cihaza sms ile gönderilecek talimatları seçiyorsunuz. Fakat liste avast! ile karşılaştırılacak bir şekilde değil. Bir başka problem: Yeni bir hat kullanıldığında eski numaraya mesaj göndermiyor. Böylece yeni numarayı öğrenmeniz mümkün olmuyor ve hırsızın internette bulunmanız tek şansınız kalıyor. Eğer internet bağlantısı koparılmamışsa, başka cihazlardan internete girip, telefonunuzu oradan kullanabilirsiniz. Uygulamadan bu fonksiyonun ayarlama imkanı bulunmuyor maalesef.

Antivirüs fonksiyonu için ise birçok ayarlama imkanı mevcut. Fakat bunların çoğu pek de gerekli değil. Çünkü teker teker koruma mekanizmalarını kapatmanız mümkün. Ve bunun ne tür artısı olduğunu pek anlayamadık.
Bunun dışında tarama sıklıklığını ve güncelleme ayarlarını da değiştirebilirsiniz.

Uygulamanın bir diğer fonksiyonu ise güvenli internette gezinme. Bunun için kötü amaçlı internet siteleri engelleniyor. Bu fonksiyonun dışında kalacağı siteleri de kendiniz seçebiliyorsunuz ayrıca. Mesaj ve aranma engellemesi ile ilgi çekici özellikler de bulunuyor. Kötü amaçlı mesajların otomatik olarak engellenmesiyle, istemediğiniz aranmaları numaraları listeye ekleyerek engellemeniz mümkün.

Özet: Webroot Security & Antivirus iyi bir güvenlik programı. Fakat bazı fonksiyonlar eksikliğini gösteriyor. Özellikle cihaz kaybından korunma avast! gibi programlara nazaran çok geride kalmış. Tabi ki uygulamanın potansiyeli bulunuyor ve bulunan fonksiyonlar güzel çalışıyor. Uygulamanın premium versiyonu başka güvenlik programlarıyla aynı düzeyde ve denemeye değer. Sadece bizim sitemizde bulunan 30 günlük ücretsiz test versiyonundan yararlanabilirsiniz.

Ekran & Kontroller

Webroot Security & Antivirus biraz düzensiz menüye sahip. Bazı fonksiyonların kullanışlı olmaması ve herşeyin biraz karışık olması bunun nedeni. Menüdeki ayarları ve fonksiyonları daha büyük ve düzenli bir şekile sokmak yeterli bir çözüm olabilirdi.

Hız & İstikrar

Webroot Security & Antivirus hızlı ve istikralı çalışıyor.

Fiyat/Performans Oranı

Webroot Security & Antivirus genel olarak ücretsiz. Bazı özel fonksiyonlar ise yıllık 16 Avroluk ücretle kullanılabiliyor.
Android için bulunan bazi güvenlik programlarının bu tür fonksiyonları ücretsiz olarak sunmasından bu noktada üç puan vermemiz gerekiyor.

AndroidPIT okurları uygulamanın premium versiyonunu 30 gün ücretsiz olarak deneyebilirler.

Ekran Görüntüleri:

Webroot Security & Antivirus Webroot Security & Antivirus Webroot Security & Antivirus Webroot Security & Antivirus

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!