This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

WhatsApp Üzerinde Günde 7 Milyar Mesaj Paylaşımı Yapılıyor

 WhatsApp uygulaması Android ve iOS platformlarının en gözde mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi. Özellikle de SMS ve chat kullanarak mesajlaşmaktan hoşlanan kullanıcılar için çok ideal olan WhatsApp uygulamasının geniş kullanıcı ağı ve de fonksiyonel kullanım alanının ulaştığı boyutları ortaya koyan son rakamlar gerçekten dikkat çekici.

 WhatsApp uygulaması üzerindeki iletişim trafiği geçtiğimiz Ağustos ayından bu yana %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500'e ulaştı. WhatsApp uygulamasının en aktif olarak kullanıldığı telefon modellerine sahip olan, fiziksel klavyeli BlackBerry telefonların global olarak popülerliklerini yitiriyor olmalarına rağmen başta Samsung ve ZTE telefonlar olmak üzere dokunmatik ekranlı telefonlarda da giderek tutulmaya başlanan WhatsApp tartışmasız bir şekilde dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olmayı başardı. 

2010 yılında dünya genelinde 16 farklı ülkede en popüler 10 uygulama listesine giren WhatsApp aradan geçen 2 senelik zaman diliminde 64 farklı ülkenin ilk on listesinde kendisine yer buldu. WhatsApp'ın trafiğinde bu yüksek artışta Amerika, Çin ve Brezilya gibi büyük pazarların oynadığı rol gerçekten büyük. Ülkemizde de çok popüler olan WhatsApp'ın büyümesinin hız kesmeden devam etmesi bekleniyor. 

 

Fotoğraf Hakları: AndroidPIT

 

Dipnot: WhatsApp dahil olmak üzere mevcut Android piyasasındaki en iyi 5 mesajlaşma uygulamasını incelediğimiz geçmiş tarihli bir yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!