This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma programı Whatsapp artık web tarayıcılarından da çalıştırılabilecek.

 

whatsapp messenger closeup teaser
Whatsapp Messenger / © ANDROIDPIT

 

Mobil iletişimde SMS'in yerini alan mesajlaşma uygulamaları her geçen gün daha da gelişmekte. Bu uygulamalardan biri olan Whatsapp geçtiğimiz günlerde aldığımız habere göre artık sadece mobil platformunda değil web tarayıcıları üzerinden de kullanılabilecek.

whatsapp web tablet
(Tablet ile alınmış bir görüntü)

 

Apple yani iOS işletim sistemine sahip olan cihazlar haricinde bütün mobil platformlar bu özelliği destekliyor. Cep telefonunuzdan Whatsapp kullanıyorsanız artık web tarayıcınız üzerinden de bağlanabilirsiniz.

whatsappweb2notifi
 ANDROIDPIT

 

Bu özelliği nasıl kullanacağımıza gelecek olursak ilk öncelikle Whatsapp Web menüsüne giriş yapıyoruz ardından http://web.whatsapp.com adresine giriş yapıyoruz ve QR kodunu okutuyoruz bu işlemden sonra web tarayıcısından mesajlaşmanın keyfine varabilirsiniz.

 

Whatsapp ekibinin yaptığı açıklama ise şöyle;

Bugün, ilk kez, milyonlarca kullanıcımız WhatsApp'ı web tarayıcıları üzerinden kullanabilecek. WhatsApp Web, telefonunuzun basit bir uzantısıdır: web tarayıcısı telefonunuzdaki sohbetlerinizi ve mesajlarınızı yansıtır – bu tüm mesajlarınız hala telefonunuzda aktif demektir.

Web tarayıcınızı WhatsApp Web'e bağlamak için, Google Chrome tarayıcınızda https://web.whatsapp.com adresini açın. Bir QR kodu göreceksiniz — kodu WhatsApp'ta tarayın, ve bağlanın. Şimdi telefonunuzdaki WhatsApp'ı, WhatsApp Web'le eşleştirmiş oldunuz. WhatsApp Web'in çalışması için telefonunuzun internete bağlı kalması gerekmektedir ve telefonunuza WhatsApp'ın en güncel surümünü indirdiğinizden emin olun. Maalesef şu anda, Apple platformunun kısıtlamalarından dolayı WhatsApp Web'i iOS kullanıcılarımıza sunamıyoruz.

WhatsApp Web'in günlük yaşantınızda yararlı olacağını umarız.

Kaynak: Whatsapp Blog

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!