This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 6 comments

WhatsApp üzerinde engellendiğinizi nasıl anlarsınız?

WhatsApp üzerinden hiç engellendiğiniz oldu mu? Eğer olmadıysa bunu anlamanın kesin bir yolu var. Bunun için WhatsApp’ın kimileri tarafından çok sevilen kimileri tarafındansa nefret edilen özelliği “son görülme” özelliği ilk göz atılacaklardan. Engellendiğinizi düşünüp garip duygular hissetmeye başlamadan önce göz önüne almanız gereken 3 etken var. Bu etkenlerin sonucunda %99 engellenip engellenmediğinizi görebilirsiniz.

whatsApp update
 © Whatsapp

Son bağlantı tarihi

Daha önce bahsettiğimizi gibi, WhatsApp üzerinde son görülme tarihiniz ile oynayabilirsiniz. Bu bölüm rehberinizdeki kişinin isminin altında görünür. Bu bilgi birinin sizi engellediğine tek başına delil olamaz çünkü tarihlerle oynanabilir.

androidpit whatsapp contacts
Fotoğrafları, son görülme tarihini ve attığınız mesajın ulaşıp ulaşmadığın kontrol edin.© AndroidPIT

Çift tik

WhatsApp üzerinden bir mesaj gönderdiğiniz zaman mesajın yanında tik çıkıyor. İlk tik mesajın gönderildiği, ikincisi de alıcıya ulaştığı anlamına gelir. Unutmayın çift tik o mesajın okunduğu anlamına değil, alıcının telefonuna ulaştığını anlamına gelir. Eğer biri sizi engellemişse, gönderdiğiniz mesaj asla iki tik almaz.

Profil ve fotoğraftaki değişimler

Eğer aylardır bilgiler ve fotoğraf değişmemişse bu engellenmenizden ötürü olabilir, çünkü değişiklikler size gelmiyordur. Eğer bir adım iler gidip, kesinleştirmek isterseniz, bir arkadaşınızın telefonundan o kişiyi ekleyin ve WhatsApp bilgilerini kontrol edin. Gerçek ortaya çıkacaktır.

Sizin engellenip engellenmediğinizi anlamak için başka yöntemleriniz var mı?

6 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!