This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Oh be en sonunda! WhatsApp gruplarını sessize alabileceğiz

Birçoğumuz herhangi bir WhatsApp grubu içinde yer almıştır ya da alıyordur. Örnek vermek gerekirse halı saha maçları için kullandığımız grup halı saha maçları olmayan günlerde de oradan konuşmaya devam ettikçe bu sizi muhtemelen delirtmekte. Telefonun devamlı titremesi, sizin WhatsApp’a bakmanız ve sizinle alakasız olan onlarca mesaj görmeniz… Örnekler çoktur. Fakat artık bu sorun bitiyor çünkü WhatsApp’ın en son sürümünde grubu sessize alabileceksiniz.

androidpit whatsapp annoyed phone
 © Closeup portrait via Shutterstock

İlk yapmanız gereken eğer güncellemediyseniz WhatsApp’ınızı güncellemek. Version 2.11.230 en son çıkanı ve bu özelliği de barındırmakta. Eğer güncelleme Google Play Store’da henüz çıkmadıysa buradan da indirebilirsiniz.

Güncellemeyi yaptıktan sonra uygulama otomatikman açılacak. Hemen sizi sürekli attıkları mesajlarla çıldırtan gruba gidin menü seçeneklerinden ‘Sessiz’ i seçin. Süreyi siz ayarlayabilirsiniz, 8 saatten 1 asra kadar… Ben sanırım 1 Asır seçeneğini seçicem.

androidpit whatsapp mute
© AndroidPIT

İşte hepsi bu kadar. Bu saatten sonra gereksiz ve alakasız mesajlarla rahatsız olmayacaksınız. Elbette gerektiği zaman da grubun sesini tekrardan açabilirsiniz.

Yeni özellik işinize yaradı mı?

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!