This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 6 comments

Son WhatsApp güncellemesi ile gelen yenilikler

WhatsApp geçtiğimiz günlerde büyük bir güncelleme aldı ve bu güncellemeyle birlikte kullanıcılara da deneyimlerini doğrudan etkileyecek yenilikler sunuldu. İşte güncellemeyle beraber gelen yenilikler…

whatsapp logos
© WhatsApp

Arkadaşın için ödeme yap

Bildiğimiz gibi WhatsApp ücretsiz bir uygulama değil. Cüzi bir miktar olsa da bazı insanlar bu fiyatı ödemekten pek hoşlanmıyorlar. Eğer böyle arkadaşlarınızı varsa ve siz de onların WhataApp kullanımından mahrum bırakmak istemiyorsanız geliştiriciler sizin için ilginç bir özellik eklediler. Aynı arkadaşınıza kahve ısmarlar gibi onlara WhatsApp ısmarlayabilirsiniz. Eğer çok cömert hissederseniz birkaç yıllık üyelik bile alabilirsiniz. Bu aynı zamanda Google Wallet ya da PayPal sahibi olmayan kullanıcılarında hoşuna gidecektir.

Bu özelliğe ulaşmak için Ayarlar üzerinden Hesap bölümüne girin ve ödeme seçeneklerine göz atın. Orada bu yeni seçeneği göreceksiniz.

androidpit whatsapp update 2
Faydalı ve ucuz bir doğumgünü hediyesi almak isteyenlere önerilir. © AndroidPIT

Yeni WhatsApp kamerası ve widgetlar

İşte en büyük yeniliklerden biri: Artık WhatsApp kamerası sayesinde doğrudan fotoğraf çekip paylaşabileceksiniz. Bu özellik aynı zamanda widget olarak ekranınızda da yer alabilir. Bu özellikle sohbet ekranlarınızda da yer alacak ve sohbet sırasında fotoğraf ya da video çekip gönderebileceksiniz. Kesinlikle medya dosyası paylaşımları adına kullanıcıları sevindirecek bir gelişme.

androidpit whatsapp udpate 1
WhatsApp kamerası ile doğrudan çektiğiniz fotoğrafları paylaşın. © AndroidPIT

Son yenilik ise okunmamış mesajları bildirim şeklinden daha detaylı bir şekilde okumanızı sağlayacak olan widget. Bu da özellikle birikmiş okunmamış mesajlar konusunda size yardımcı olacak bir yenilik.

Güncelleme ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Arkadaşlarınıza üyelik hediye edecek misiniz?

6 comments

Yeni yorum yaz:
 • çağdaş 05.Şub.2014 Link to comment

  Line yi telefona ilk yüklediğimde bi kaç kişi kullanıyodu. şimdi rehberimde whatsapp kullanıcısı kadar line kullanıcısı var. whatsapp hiç bir zaman vazgeçilmez olamaz

 • Yasin Öz 04.Şub.2014 Link to comment

  ısmarlamanın mantığı çok basit. mesela ben kredi kartı kullanmıyorum ve google wallet da yok. o yüzden benim için alternatif ödeme şekli yok. şimdi whatsapp diyor ki madem senin ödeme imkanın yok o zaman ödeme imkanı olan bir arkadaşına ver parayı, o senin yerine alsın. bu kadr basit.
  ayrıca yılda 1$ hiçbirşey. kimse 1$ için başka uygulamaya geçmez.
  ayrıca apk yapmanın o kadar kolay olacağını zannetmiyorum. çünkü mesaj için sürekli internete bağlı olman lazım. aktivasyon muhtemelen hesap adına (yani o telefon numarası adına) yapılır. yani apk'yı kurup aktive etseniz de mesaj gönderirken whatsapp o numaranın para ödemediğini görebilir ve msj göndremezsin.

 • aynn apk cikartirlar kodlar acik saten

 • çağdaş 04.Şub.2014 Link to comment

  Arkadaşa whatsapp ısmarlamak?? Bence çok saçma. Ayrıca whatsapp a rakip üstelik tamamen ücretsiz uygulamalar varken bu uygulamaya çok az insan para öder.

 • s4de gelmedi neden acaba

 • Araz 04.Şub.2014 Link to comment

  Arkadaşlar bana Whatsapp kamerası gelmedi. Sorun nede ola bilir? Telefonum Xperia Z Stock ROM 4.2.2

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!