This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares No comments

WhatsApp'ın Kullanıcı Sayısı 250 Milyonu Geçti

Kendi popülaritesi konusunda kesin rakamlar vermekten kaçınan WhatsApp, beklenmedik bir açıklama yaparak WhatsApp uygulamasını kullanan kişi sayısının 250 milyon sınırını aştığını bildirdi.  

whatsapp
© WhatsApp

Hatırlanacağı gibi WhatsApp geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, bir gün içinde kendi uygulamaları üzerinden iletilen mesaj sayısının 27 milyonu aştığını söyleyerek bir rekor duyurusu yapmıştı. Ancak dünyaca ünlü mesajlaşma uygulamasını üreten şirket, uygulamanın indirilmes sayısı konusunda herhangi bir açıklamada bulunmamıştı. Bu konuda sadece Nisan ayında WhatsApp şefi Jan Koum, kullanıcı sayılarının Twitter'dan fazla olduğunu söylemekle yetinmiş ama kesin rakam vermekten kaçınmıştı.

Ama artık, dünya çapında WhatsApp'ın kaç kişi tarafından kullanıldığı konusunda daha net bir fikir sahibiyiz. Wall Street Journal'ın haberine göre, WhatsApp, Twitter'ın Aralık 2012'de açıklanan aylık 200 milyonluk aktif kullanıcı rakamını çoktan geçmiş durumda.

250 milyonluk kullanıcı sayısıyla WhatsApp artık, Microsoft tarafından satın alınan Skype'la yarışıyor. Skype'ın şu anda aktif kullanıcıs sayısı ise 280 milyon civarında seyretmekte. Skype 2003 yılından beri hizmet verirken, WhatsApp'ın sadece dört yıllık bir geçmişi var.

Elbette dünyadaki akıllı telefon ve tablet sayısı 250 milyonla sınırlı değil. Siz ne dersiniz, WhatsApp büyümeye devam edip tüm telefon ve tabletleri ele geçiren yegane mesajlaşma uygulaması mı olacak, yoksa zaman içinde yerini başka bir uygulamaya mı bırakacak? Söz sizin...  

Vasıtasıyla The Verge Kaynak: Wall Street Journal

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!