This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
whatsapp mesajlariniz toplaniyor mu 5008180
CAPTION – REPLACE ME! / © undefined

WhatsApp'ın şu anda en fazla metin tabanlı mesajlaşma aracı olarak kullanılan uygulama olduğunu söylememiz yanlış olmaz. 500 milyonu geçkin kullanıcısı bulunan WhatsApp, kişisel bilgileri toplamayı seven Facebook tarafından satın alındıktan sonra bilgilerimizi toplamaya devam ediyor mu ?

Hangi Bilgiler Saklanmıyor?

Whatsapp gizlilik bilgilerine göre kişi isimleri ve konumlarını saklamıyor. Bunun yanında whatsapp cihazınızdan gönderdiğiniz verilerinde sorumluluğunu almamaktadır. Yani hacklenirseniz mesuliyet sizde.

Mesajlarınız Saklanıyor Mu?

Whatsapp aslında mesajlarınızı saklamıyor.Yani whatsapp sunucusunda mesajlarınızı  sadece 30 gün barındırıyor. Bunun yanında whatsapp günlük bilgileri de saklıyor; gönderilen numaralar, zaman, whatsapp üzerinden alınan dosyalar.

Gizliliğiniz Konusunda Endişeniz Varsa Ne yapabilirsiniz?

Eğer kişisel gizliliğiniz konusunda endişeniz varsa, iCloud özelliğinizi kapatabilir, profil resminizi, son göründüğünüz tarihi ve durumunuzu sadece adres defterinizdeki kişilere göstermeyi tercih edebilirsiniz. Ya da telefonunuz üzerinde whatsappı belirli uygulamalarla şifreleyerek mesajlarınız vb. bilgilerinize ulaşılmasını engelleyebilirsiniz.

Peki Sen Bilgilerini Saklamak İçin Neler Yapıyorsun?

Kaynak: Milliyet

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!