This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

WhatsApp Her An PC ve Laptop Bilgisayarlara Gelebilir

Binlerce WhatsApp kullanıcısının hayali olan uygulamayı masaüstü ve laptop bilgisayarlarda kullanma hayali gerçek oluyor. Bilindiği üzere mobil cihaz segmentinde dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'in yöneticileri bu uygulamayı PC ortamına aktarmaya yanaşmıyorlar. Bu durum konuya ilgili geliştiricilerin WhatsApp'i PC ortamına akarma iştahını daha da kabartıyor. WhatsApp'i bilgisayara uyarlamayı başaran bir kaç kafadar yazılımlarının kodlarını tüm dünya ile paylaşarak bir ilke imza attılar bile.

whatsapp desktop
WhatsApp'i PC'ye uyarlayan kafadarların Google Code sayfasından alınan görüntü / (c) Google Code

WhatsApp uygulamasının geliştiricilerinin PC fikrine bu kadar karşı olduğu koşullarda hiçbir geliştiricinin işi kolay değil. Zira uygulama ancak bir mobil cihaz içerisinde SIM kart takılı olduğunda çalışmakta. WhatsApp ile iletişime geçen tüm kullanıcıların yaptıkları işlemlerin arka fonunda SIM kart ile birlikte cihazların IMEI numaralarının da işin içerisine dahil edildiği bir yazılım kurgusu olması gibi değişkeni bu uygulamayı PC'ler için kullanılabilir hale getirme noktasındaki en büyük zorluklardan birisi. 

Fakat tüm bu zorluklara rağmen WhatsApp'i PC'lerde çalışabilir hale getiren bir kaç cesur programcı geliştirdikleri yazılımı kendi Google Code sayfaları üzerinde yayınladılar ve aşağıdaki açıklamanın altına imza attılar. 

Amacımız masaüstü bilgisayar kullanıcıları için  istikrarlı bir şekilde çalışan bir WhatsApp uygulaması geliştirmek ve bu bağlamda mesajlaşma uygulamasının mobil cihazlar yanında PC'lerde de kullanılabilmesini sağlamak.

WhatsApp'in tam olarak PC'lere uyarlanmasına ramak kala uygulamanın geliştirici firmasının son gelişmelere karşı tavrı henüz net değil. Fakat yine de bu yöndeki gelişmeler memnuniyet verici. Bu arada WhatsApp uygulamasına en iyi alternatif mesajlaşma uygulamaları hakkında haber portalımızda yayınlanmış geçmiş tarihli bir yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. 

Kaynak: Google Code

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!