This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Whatsapp yerine 3. parti uygulaması olan Whatsapp Plus veya WhatsAppMD kullanıyorsanız 24 saatlik bir ban cezası alabilirsiniz.

 

whats
Whatsapp / © WhatsApp

 

Günümüzde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra bazı güncellemeler almıştı. Birçok Whatsapp kullanıcısı uygulamayı kişiselleştirmek için asıl uygulamayı kullanmak yerine 3. parti yazılımlarını tercih ediyordu.

Whatsapp bu uygulamaları kullanan kullanıcılara hiç bir şekilde güvenlik garantisi vermediklerini ve söz konusu olan uygulamaları kullanmamaları için uyarıda bulunmuştu.

Yapılan açıklamalara rağmen uygulamayı hala kullanmaya devam eden kullanıcılar ise 24 saatlik erişim engeli ile karşılaştılar. Eğer erişim engeli almak istemiyorsanız 3. parti yazılımlarını kaldırmanızı öneriyoruz.

 

Ayrıca geçici engellemeye neden olabilecek bazı aktiviteler ise şöyle:

- Adres defterinde numaranız kayıtlı olmayan kişilere çok fazla mesaj göndermek. Tüm WhatsApp kişilerinizden mevcut telefon numaranızı adres defterlerine eklemelerini rica edin.

- Kısa bir süre içerisinde birçok kişi tarafından engellenmek. Sadece sizden mesaj almak isteyen kişilerle iletişim kurduğunuzdan emin olun.

- Adres defterinde numaranız kayıtlı olmayan kişilerle çok fazla grup oluşturmak. Tüm WhatsApp kişilerinizden mevcut telefon numaranızı adres defterlerine eklemelerini rica edin.

-Aynı mesajı çok fazla kişiye göndermek. Aynı mesajı birçok kişiye göndermek için Toplu Mesaj Listeleri'ni kullanın.

- Hizmet Şartlarımızı ihlal etmek.

 

Kaynak: Whatsapp

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!