This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

WhatsApp’ı telsiz gibi kullanabilirsiniz

Anında ve kolayca sesli mesaj göndermek varken neden yazmakla uğraşasınız ki? WhatsApp güncellemesinden sonra gelen en iyi özelliklerden biri gönderebileceğiniz mesajlardaki sınırlandırmanın kaldırılması. Artık tek tuşa basarak sesli mesaj gönderebilirsiniz.

whatsApp update
© Whatsapp

Bas konuş

Bu özellik arkadaşlarınızla sohbetinizi bir hayli kolaylaştırıyor. Özellikle bir yere giderken ya da uzun mesajlar yazmak istemediğiniz anlarda telefonunuzu telsiz gibi kullanabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken sağ alt köşede yer alan mikrofon tuşuna basmak ve konuşmak. WhatsApp sizin konuşmanızı otomatik olarak kaydedecek ve tuşa basmayı bıraktığınızda kaydı gönderecek. Eğer oluşturduğunuz mesajı beğenmez ya da göndermekten vazgeçerseniz, mikrofon tuşuna basılıyken hızlıca sola kaydırmanız mesajı kolaylıkla silecek.

whatsapp1
Mikrofon tuşuna basın ve konuşun / © AndroidPIT

Bu özelliği birkaç ay önce çıkmasına rağmen nedense birçok insan hala keşfedemedi. Kesinlikle büyük bir vakit kazancı sağlıyor ve özellikle uzun mesajlar yazarken konunun içinde kaybolmanızı engelliyor. Olabilecek en kötü şeyse arkadaşlarınızın sizin sesinizden bıkabilme ihtimali.

İşte telefonunuzu bu şekilde bir telsize dönüştürebilirsiniz.

Siz WhatsApp’ın en çok hangi özelliğinden faydalanıyorsunuz? Bize önerebileceğiniz bir özellik ya da WhatsApp ilintili bir uygulama var mı?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!