This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

WhatsApp'a video düzenleme ve konum bilgisi güncellemesi

Konum bilgisini arkadaşlarıyla paylaşmak isteyen WhatsApp kullanıcıları son zamanlarda bu konuda sorunlar yaşamış olabilir. Popüler mesajlaşma uygulamasının aldığı yeni güncellemes sayesinde bu sorunlar ortadan kalkıyor. Ayrıca yeni güncelleme sayesinde, WhatsApp üzerinden video göndermek isteyenler, videolarını kesip biçme işini eskisinden çok daha çabuk ve kısa bir şekilde yapabilecekler. 

whatsappgoogle
© WhatsApp

WhatsApp'ın güncellenmiş versiyonunu henüz Google Play Store'dan edinmek mümkün değil, ama uygulama dosyasını bizzet WhatsApp'ın resmi sitesinden indirebiliyorsunuz. Ben de öyle yaptım, özellikle konum bilgisiyle ilgili sorunların çözülüp çözülmediğini Berlin ofisimizde denedim ve gerçekten de yeni versiyonda bu fonksiyonun sorunsuz çalıştığını gördüm. 

Ama bu güncellenen uygulamada daha ilgi çekici olan bir özellik olarak yenilenen video düzenleme fonskiyonları gözüme çarptı. Görebildiğim kadarıyla şimdi 1.21 dakikalık videolar göndermek mümkün. Herhangi bir videonun içinden seçim yapmak için, altta görünen kareleri kullanıp, videonun istediğiniz kısmını manuel olarak seçebiliyorsunuz. 

Ama tabii şimdilik kaydıyla sadece bir video parçası seçebiliyor ve birden fazla parçayı birleştiremiyorsunuz. Ama tabii WhatsApp gibi asıl amacı bu olmayan bir uygulamadan da bir Final Cut Pro performansı beklemek çok mantıklı değil. 

whatsapp screenshots
Solda yeni video editleme penceres, sağda Berlin ofisimizden iletilen konum bilgisi. / © AndroidPIT

Vasıtasıyla SmartDroid Kaynak: WhatsApp

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!