This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

WordPress – Mobil Blogculuk

Tüm blogcular ellerini havaya kaldırıp çığlık atıyor! Ve eğer siz de rutin blogculardansanız siz de artık yolda yeni bloglar girmeye meyilli hale gelebilirsiniz.

En popüler blog platformu kuşkusuz Tumblr, Blogspot ve WordPress ama dışardayken bu websitelerini kullanmayı denemek en kolay şeylerden biri değil. Bu nedenle çözüm Android için hazırlanmış WordPress uygulaması olabilir.

İlginizi çekebilecek bir şey gibi mi? Okumaya devam edin!

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.2.5 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus
Android sürümü: 4.0.4
Root: Evet
Modifikasyonlar: CyanogenMod 9

WordPress'i indirdikten sonra ister WordPress.com ister başka bir blog sitesinden hazırlamış olduğunuz blog sayfanızı ayarlamanız lazım. Uygulamayı kullanarak WordPress.com üzerinden yeni bir blog bile oluşturabildiğiniz gibi bu uygulamayı kullanarak birden çok blogu da idare edebilirsiniz.

Bu hazırlık aşamaları geçildikten sonra kendinizi örneğin yeni bir giriş yapabileceğiniz uygulamanın giriş sayfasında bulacaksınız. Bunu yapabilmek için makaleniz için bir başlık, tag ve kategori seçmelisiniz. Eğer girişinizi hemen yayınlamak istemiyorsanız sonradan yayınlamak üzere kaydedebileceğiniz gibi belli bir tarih ve saatte yayınlanmak üzere ayarlamalar yapabilirsiniz de. Makalenin formatı audio, resim, galeri, mesaj ve daha farklı formlara çevrilebilir.

Basit bir düzenleyici size girişlerinizin içeriği hakkında yardımcı olacak. Yazı formatlanabilir; linkler ve videolar eklenebilir ve parmaklarınızı kullanarak genişlik, resim pozisyonlama ve tagleme gibi bir çok şeyi makale üzerinde ayarlayabilirsiniz.

Benzer isimli yeni bir sayfa ayarlayabilir ve ana menüden fotoğraf ve video eklemek klolay.

Yorumlara geri dönüş yapmak günümüz dünyasında bir kaide. WordPress'in yorum düzenleyicisini kullanabilir veya bir eklenti yardımıyla yorumları senkronize edebilirsiniz. Yorumlar bu nedenle yayınlanabilir, silinebilir, spam olarak işaretlenebilir. Bu özellik harika çalışıyor!

Eğer uygulama yapmaya çalıştığınız şey her ne ise desteklemiyorsa, ana menüyü kullanarak blogunuzun gerçek sayfasına gidebilirsiniz. Tekrar bağlanmanız gerekse bile istatistiklere de ayrıca erişebilirsiniz.

Ayarlamalar için: Girişlere ve mesajlara bir imza ekleyebilirsiniz.

Özet: Android için olan WordPress uygulamasından son derece etkilendik. Özellikle birden çok blog girişine göz atan kullanıcılar için çok faydalı. Uygulama tüm önemli özellikleri içinde barındırıyor ve ana menü tüm özellikleri bulabileceğiniz gerçek sayfaya köprülenmiş durumda.

Ekran & Kontroller

Blog sistemlerinin karışık yapıları (özellikle WordPress) olmasına rağmen WordPress'in kullanıcı arayüzü hoş ve hedefe yönelik. Arayüzde en önemli tüm özelliklerin sunulmasından çok etkilendiğimi itiraf etmeliyim. WordPress ana menüsünde navigasyon da ayrıca çok basit.

Ve eğer bu da sizin için yeterli değilse, geliştiriciler fenomen bir iş çıkartarak harika görünümlü bir uygulama yaratmış ve uygulama son derece kullanıcı dostu.

Hız & İstikrar

WordPress internet bağlantısına bağlı olarak makaleleri yavaş veya hızlı yüklüyor.
Tüm özellikler çok hızlı yükleniyor ve uygulamanın istikrarı da ayrıca tatmin edici.
 

Fiyat/Performans Oranı

WordPress bedava ve Play Store'dan indirilebilir.

Ekran Görüntüleri:

WordPress – Mobil Blogculuk WordPress – Mobil Blogculuk WordPress – Mobil Blogculuk WordPress – Mobil Blogculuk WordPress – Mobil Blogculuk

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!