This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

WP7 Notifications - Bir parça Windows'tan zarar gelmez

Android bildirim sistemi şu şekilde işliyor: Her gelen yeni bildirim bildirim çubuğuna düşüyor ve eğer ayarlarda izin vermişseniz cihazınız ya kısaca ses çıkarıyor ya da titreşim yapıyor. Daha fazla detaya erişmek için bildirimler çubuğunu aşağı çekin ve sizi bildirime götürecek linki bulun.

WP7 Notifications, Windows telefonlar için olan bir bildirim sistemi. İncelememizde nasıl bir şey olduğunu keşfedin.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
4.6 7.2.3

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: HTC One S (Android 4.0.4)

WP7 Notifications, Windowns Phone 7 bildirim sistemini Android'in bildirim sistemine uyarlıyor.

Windows Phone bildirimleri halihazırdaki bildirim çubuğu yerine her yeni bildirimde beliren yeni bir çubukta beliriyor.

Gelen bildirimler üç farklı seçenek altında ayarlanabiliyor: Eğer bir bildirimle ilgili bir şey yapmaz veya sola kaydırırsanız, gelen bildirim kayboluyor. Bildirimi sağa kaydırmak ise tüm bildirimlerin ekrana gelmemesini sağlıyor. Bildirimi açmak istiyorsanız ise direkt bildirime tıklıyorsunuz.

Hangi uygulamaların bildirimlerini görmek istediğinizi ayarlar menüsünden yaparsanız tüm bildirimlerin WP7'de çıkmasını engellemiş oluyorsunuz. Diğer ayarlar ise genel anlamda bildirim çubuğunun rengini seçme, kişisel bildirimlerin görüntülenmesi için süreyi belirleme ve titreşim/sesleri ayarlamadan oluşuyor.

Özet: WP7 Notifications, estetik ve pratik açıdan yararlı ve kullanışlı. Halihazırdaki bildirim çubuğuna iyi bir alternatif. Android bildirimlerinin tersine WP7 bildirimleri hoş bir şekilde vurgulanmış, böylelikle önemli bildirimleri kaçırmıyorsunuz. Bireysel ayarlamalar seçenekleri ise başta çok uzun olmasından dolayı can sıkıcı gözükse de bonus niteliğinde. Uygulamanın orjinal tasarımcıların elinden çıktığı konusunda şüphelerimiz var, bu biraz düşündürebilir.

Ekran & Kontroller

WP7 Notifications'ı kullanmak oldukça kolay ve uygulama ICS'e uyarlanmış durumda. Tabii uzun ayarlama listeleri kafa karıştırabilir. Buna makul bir çözüm şu olabilir: Geliştiriciler -kullanıcıların kendilerinin seçebileceği şekilde- ayarlamaları "basit" ve "ayrıntılı" ayarlar şeklinde gruplayabilir.

Uygulamanın genel görünüşü basit ve şık.

Hız & İstikrar

WP7 Notifications testlerimizde iyi bir performans sergiledi: akıcı ve güvenilir. Cihazda yüklenmiş uygulamalar listesini açarkenki yükleme biraz zaman alıyor.

Fiyat/Performans Oranı

WP7 Notifications bedava ve içinde herhangi bir reklam olmaksızın geliyor. Google Play'de bulabilirsiniz. Eğer tam özellikli sürümünü satın almak istiyorsanız fiyatı 1.99 Euro.

Ekran Görüntüleri:

WP7 Notifications - Bir parça Windows'tan zarar gelmez WP7 Notifications - Bir parça Windows'tan zarar gelmez WP7 Notifications - Bir parça Windows'tan zarar gelmez WP7 Notifications - Bir parça Windows'tan zarar gelmez WP7 Notifications - Bir parça Windows'tan zarar gelmez

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!