This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

WTF?!Haftanın uygulaması: Nothing sayesinde kayıtsız olarak hiçbir şey

WTF?! App der Woche

Bu hafta WTF?! - Haftanın uygulamasında şapkamızdan sizin icin çok özel bir şey çıkartıyoruz. Size hiçbir şeyi tanıtıyoruz. „Tanıtmıyoruz“ yazacaklardı herhalde diye düşünen arkadaşlar, hayır yanlışlık yok. Tam olarak hiçbir şey var.

Bu nasıl oluyor derseniz, „Nothing“ uygulaması iftiharla sunar. Bu uygulamanın anlamı o kadar saçma ki, yine çok iyi bir fikirmiş gibi algılanılabilir. Biraz Nirvanaya ulaşmaya benziyor „içeriği“. Ya da bir molaya. Sessizliğe.

Uygulamayı kurduktan hemen sonra karşınıza siyah bir ekran dışında hiç ama hiçbir şey çıkmıyor. Güzel yanı: Uygulama icin hiçbir izine gerek olmaması. Zaten bir şey yapamadığı için izin istemesi biraz tuhaf olurdu sanırım. „Nothing“ uygulamasının amacının medyatik fazlalığı eleştirmekmi yoksa ruhun özgürlüğünü savunmakmı olduğu sonucuna filozofik bir tartışmayla varabiliriz tabiiki.

Psikolojik yaklaşmamız da mümkünatımız içinde olan olanaklardan biri. Farklı insanlar böyle bir uygulamaya nasıl tepki veriyorlar? Huzursuzmu? Agresifmi? Eğlencelimi? Sakinmi?

Nothing App

Uygulama hakkında bu kadar çok düşündükten sonra aklımızdan „o kadar da saçma değilmi acaba“ geçmiyor değil. Diger yandan siyah bir ekranı görmek için akıllı telefonumuzun ekranını kapatmamızda yeterli oluyor. Uygulamayı denemek istiyorsanız: Burada bulabilirsiniz.

Hepinize güzel bir iş günü ve paydosunuzda derince bir sakinlik diliyoruz.

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!