This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

X Phone'un Özellikleri Ortaya Çıktı

Google tarafından satın alınan Motorola'nın heyecanla beklenen X Phone modelinin teknik özellikleri basına sızdırıldı. Teknoloji dünyasında genellikle bunun gibi haberleriyle öne çıkan ve güvenilir bir kaynak olarak kabul edilen @evleaks tarafından açıklanan verilere bakılırsa, X Phone beklendiği gibi bir donanım harikası olmayacak. 

x Phone Farben Logo
© AndroidPIT

Akıllı telefon pazarında son yıllarda artan rekabetin öne çıkan unsurlarından biri de malzeme kalitesi ve donanım. Birçok firma geleceğin akıllı telefonunu yaratmak, pazardaki payını artırmak için malzeme kalitesi ve donanıma ekstra özen gösteriyor. İşlemci, ram, kamera gibi konularda her model bir öncekini aşmaya çalışıyor. Ancak şimdi Evleaks'den gelen bilgiler doğruysa, Google ve Motorola pazara bambaşka bir strateji ile girecekler.

Sızan bilgilere göre X Phone ya da Moto X adıyla anılacak olan cihazın teknik özellikleri şöyle.

  • İşlemci: Qualcomms Snapdragon S4 Plus mit 1,7 Ghz (Çift Çekirdekli)
  • Ekran: 720p (1.280 x 720 Piksel)
  • Sistem RAM'i: 2 GB
  • Dahili Bellek: 16 GB
  • Kamera: 10 MP (arka yüz), 2 MP (ön yüz)
  • İşletim Sistemi: Android 4.2.2 Jelly Bean
motorola x
Moto X: Sıradan donanım, akıllı yazılım ve belki uygun fiyat? / © FCC/Tinhte.vn

Yeni bir strateji mi?

Görüldüğü gibi X Phone'ın hiçbir özelliği öyle baş döndürücü ya da çığır açıcı değil. Hatırlanacağı gibi Motorola yöneticisi Dennis Woodside da birkaç hafta yaptığı açıklamada donanımdan çok yazılıma ağırlık vereceklerini söylemişti. Motorola, özellikle sensör teknolojisini kullanarak, sadece akıllı değil, aynı zamanda “sizinle birlikte düşünebilen”, tabir caizse zehir gibi bir telefon yapmak istiyor.

Bu bakımdan, insana en fazla yeni bir Hakan Peker albümü kadar heyecan veren bu özelliklerle Moto x, benzerlerine göre daha fazla dayanan bir pil ve üstün bir yazılım sayesinde, akıllı telefon pazarındaki bir boşluğu doldurabilir. Zira Galaxy S4, HTC One ve Xperia Z gibi cihazların çıkmasından sonra teknik özellik bakımından aşılacak fazla bir sınır kalmadı ve üreticiler artık yazılımlarıyla ya da uygun fiyatlarıyla öne çıkan cihazlar üretmenin derdine düştü. Motorola, ortalama özelliklere sahip olmasına rağmen, Nexus tecrübesi olan Google'ın da desteğiyle uygun fiyatlı bir cihaz üretip ciddi bir tüketici kitlesine hitap edebilir.

X Phone ya da diğer adıyla Moto X'in bu yılın Ekim ayında piyasaya çıkması beklense de, şirketten henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmış değil. 

Kaynak: @evleaks

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!