This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

XnView Retro – Retro aşkı adına

Retro fotoğraf estetiği farklı bir fenomen. Teknoloji hiç bu kadar sofistike olmamıştı (ve aynı zamanda bu kadar kolay ve kullanıcı dostu) ve biz hiper modern fotoğraflar çekeceğimize eski moda olduk ve büyük babalarımızın 1960 ve 70'lerde çektiği fotoğraflara benzer fotoğraflar çekiyoruz!

Dürüst olmak gerekirse ben bir retro sevdalısıyım: Tüm dünya bence o eskitilmiş efektlerle çok daha güzel gözüküyor.

Fotoğraflara vintage görünüm katan birçok uygulama test ettim ve bugün sizin de XnView Retro uygulamasında keşfettiğim seçenekleri görmeye davet ediyorum. Haydi o zaman başlıyoruz!

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.7 1.86

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Tab

İzinler: Sorunsuz

XnView Retro'nun yüklenmesi hiç zaman almıyor ve kullanıcıları temiz ve kolay kullanımlı bir kullanıcı ara yüzü bekliyor. Resim galerinizdeki fotoğraflarınıza veya uygulamanın içinden çekeceğiniz yeni fotoğraflara ekleyeceğiniz 20 filtre/renk efekti ve 26 çerçeve var. Ayrıca fotoğrafa kare şekli verebilmeniz için kesme (cropping) seçeneğiniz ve de resim parlaklığı, kontrast ve renk doygunluğu gibi ayarlar mevcut. Resmi üç farklı formatta kaydedebilirsiniz: Küçük (512piksel maksimum), orta (1024 piksel maksimum) ya da büyük (2048 piksel maksimum). Aynı formatlarla resimleri Facebook, Picasa, WhatsApp, email vb yollarla paylaşabilirsiniz.

Yeni fotoğraf çekme seçeneği ve onları direktman düzenleme ayarları harika ve benim testlerim süresince çok sayıda resim çekip üzerlerinde birçok efekt uyguladım. Resim galerimden de önceden çektiğim resimleri aynı süreçten geçirdim ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Fotoğrafın üzeinde farklı efektler sihirbaz değneği ikonuna basarak uygulanıyor. Efektler kısaca Retro 1, Retro 2, Retro 3 .... Retro 20 şeklinde ve aynısı çerçeveler için de geçerli.

Özet: XnView Retro hoş ve nötr grafiklerinden tutun genel tasarımına kadar bütünlüğü olan bir uygulama. Bazı kullanıcılar bunun uygulama için bir avantaj olduğunu düşünse de bazıları çok basit bulabilir. Işık süzmeleri ve köşe efektleri eğlenceli. Diğer yandan harika ön izleme galerisi kullanıcılarda neler yapabileceği hakkında iyi bir izlenim bırakıyor.

Uygulamanın kullanımı kolay ki bu da uygulamanın kendisini retro severler için iyi bir seçenek haline getiriyor.

Ekran & Kontroller

XnView Retro ara yüzü dolambaçlı yollara sapmaksızın, basit grafiklerle işini hallediyor. Tuşlar hoş ve büyük ve de ikonlar iyi bir şekilde seçilmiş.

Uygulamayı kullanmak çok kolay ve bu da herhangi bir fotoğraf uygulaması için olmazsa olmaz.

Hız & İstikrar

XnView Retro hakkınad hiçbir sorun çıkmadı: Çok az bir beklemeyle resimleri galeriden çekti ve yeni fotoğraf çekmek de çok kolay.

Fiyat/Performans Oranı

XnView Retro herhangi sorun yaratacak uygulama içi reklamlar olmaksızın Androidpit App Center ve Google Play'de bedava.

Ekran Görüntüleri:

XnView Retro – Retro aşkı adına XnView Retro – Retro aşkı adına XnView Retro – Retro aşkı adına XnView Retro – Retro aşkı adına XnView Retro – Retro aşkı adına

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!