This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Xperia i1: Sony'den 20 Megapiksellik Canavar mı Geliyor?

Japon teknoloji devi Sony'den sızdığı iddia edilen haberlere göre, şirket Xperia i1 adını alacak olan, 20 megapiksel kameralı yeni bir telefon için çalışmalar yürütüyor. 

xperia i1 xperia z ultra
İddiaya göre ortadaki cihaz 20 MP'lik kamerasıyla Xperia i1 / © TechTudo

Brezilya'nın en büyük teknoloji sitesi TechTudo'nun iddiasına göre, yukarıdaki fotoğrafta Xperia Ultra Z ile Xperia ZL modellerinin arasında görülen cihaz Xperia i1 adını taşıyan yeni bir model. Fotoğraftan görüldüğü kadarıyla Xperia i1 5.3 ya da 5.4 inç ekran boyutuna sahip. TechTudo'nun iddiasına göre cihazın ön yüzü tamamıyla ekrandan ibaret.

20 MP'lik arka kamera

Ancak Xperia i1'in asıl dikkat çekici yanı donanım özellikleri ya da tasarımı değil, kamerası olacak. Sızan haberler doğruysa, cihaz 20 megapiksel kalitesinde fotoğraf verme özelliğine sahip olacak şekilde tasarlanıyor ve bu özelliğiyle Samsung Galaxy S4 Zoom'a ve Nokia'nın yakın zamanda piyasaya çıkaracağı Lumia 1020'ye rakip bir kamera-telefon olarak lanse edilebilir.

Rakipler güçlü

Ancak Xperia i1'in mevcut özellikleri ile bu iki canavar cihazla kapışması zor görünüyor. Zira Nokia'nın Lumia 1020 modelinin kamerası 41 megapiksel gibi inanılmaz bir fotoğraf kalitesiyle gelecek. Samsung'un amiral gemisi modeli Galaxy S4'ün varyasyonlarından biri olan S4 Zoom ise 10x optik zoom'uyla Sony'nin planladığı cihazın üzerinde yer alıyor.

Elbette söz konusu cihaz hakkında hüküm vermek için henüz erken. Zaten konuyla ilgili sızdırıan fotoğraf ve haberler Sony tarafından da doğrulanmış değil. Bazı kaynaklarda Sony'nin daha önce AndroidPIT.com.tr'de haber yaptığımız Sony Honami modeliyle bu telefonun aynı cihaz olduğunu iddia etse de, bu konuda da henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Sizce gerekli mi?

20 megapiksellik fotoğraf çeken bir akıllı telefon satın alarak, hem fotoğraf makinası taşıma zahmetinde kurtulmak, hem de gelişmiş bir telefon sahibi olmak iyi bir fikir gibi görünüyor mu? Yorumlarınızı bekliyoruz...  

Vasıtasıyla Cnet Kaynak: TechTudo

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • bana göre gereksiz.cep telefonu bu bence 8 megapixel falan yeter megaixel i arttırmak yerine nasıl daha iyi verim alırız daha kaliteli lensler üretiriz onlar düşünülmeli bence.Her ışıkta her ortamda renkleri daha iyi yakalayabilmek vs..
    hafızada yer kaplamayı sevenler veya büyük poster basmayı sevenler içni ideal.nokia nın ki ayrı bi saçmalık bence billboard a resim mi basacağız ?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!