This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Bazı Galaxy S3 cihazların sıklıkla kendi kendini kapatması haberlerine şahit olduk. Sorunun çok az S3'te meydana gelmesine rağmen Samsung bunun üstesinden geldi. Şimdi de Sony son üst seviye telefonu Xperia Z ile aynı sorunu yaşıyor.

Xperia Z aus
© AndroidPIT

Sony'nin kendi forumunda ve diğer sitelerde Sony'ye Xperia Z kullanıcılarından şikayet yağmaya başladı. Sorun ise bazı cihazların durduk yere ansızın kilitlenmesi. Kilitlenen cihazların bazıları telefonu yeniden başlatarak (resetleyerek) açılırken bazıları ise yeniden başlatma yöntemiyle dahi açılmıyor. 

Sony öncelikle lisansı olmayan SD kart kullanımının buna yol açabileceğinden kuşkulandı fakat görünen o ki SD kart kullanmayan kullanıcılarda da aynı problem meydana gelmiş. Sony'nin açıklamasına göre bu sorunu belirledikleri ve çözmek için cihaza güncelleme hazırladıkları bildirildi. Güncellemenin kesin tarihi belli değil.

Şimdiye kadar kaç tane akıllı telefonun bu sorunla karşılaştığı bilinmiyor fakat oldukça az sayıda Xperia Z kullanıcısı bu problemi rapor etti. Yine de olaya nerden baksanız bu Sony için iyi bir haber değil.

Gelişmeler için bizden ayrılmayın.

Kaynak: xperiablog

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!