This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Xperia Z Ultra cebe girer mi?

Sony'nin 6.4 inçlik dev telefonu Sony Xperia Z Ultra'nın ofisimize gelmesiyle birlikte, hemen bir cep testine giriştik ve farklı ülkelerden yazarlarımıza bu devasa telefonu kullanmak isteyip istemeyeceklerini sorduk. 

z ultra inga

Z Ultra, Inga'nın arka cebinde taşıyacağı bir alete benzemiyor. / © AndroidPIT

Inga: "Günlük kullanım için mi? Kalsın"

İnsan bu Sony'yi neden cebine sokmak ister anlamıyorum, ama en azından benim için bir avantajı varsa o da çantamda kolay bulabilecek olmam. Gerçekten, günlük kullanım açısından hiç bana göre bir telefon değil. Hem cebime girmiyor, hem de büyük ekrandan ötürü halka açık ortamlarda herkes ne yaptığımı görsün istemem. Ellerimin küçüklüğü yüzünden telefonu tutmakta bile zorluk çektiğimi hiç söylemiyorum zaten. Parmaklarımla Twister oynamak gibi bir şey, sağ bağ parmağı bir uygulamanın üstünde, sol parmak bir başkasının... 

Bununla birlikte, evde koltuğumda oturmuş dinlenirken ya da yatakta böyle bir telefonu kullanabilirim pekâlâ. En iyi çözüm bu gibi görünüyor, ama iki tane akıllı telefon almak da biraz lükse kaçmak olabilir tabii. :)

z ultra georg

Georg'un kot cepleri hayli büyükmüş, Z Ultra bile içinde kaybolabiliyor./ © AndroidPIT

Georg: "Nexus 7 kadar büyükmüş gibi hissettiriyor"

Ben genelde "ne kadar büyük o kadar iyi" prensibine bağlı olmama rağmen, Z Ultra benim için bile fazla iri bir telefon. Hiçbir yere sığdıramıyorsunuz ve cepten çok sırt çantasına koymaya uygun bir cihaz. Zaten Nexus 7 kadar büyükmüş gibi hissettim ve cebime sığsa bile, cebimde taşımak isteyeceğim bir alet değil. 

z ultra loie

Kanadalı editörümüz Loie'nin o ufacık cebinde bu devasa aleti taşıması imkansız görünüyor. / © AndroidPIT

Loie: "Ama bu şey çok büyük!"

Sony Xperia Z Ultra'nın kullanıcıya sunduğu pek çok şey var aslında. Uzun süreli kullanım için dayanıklı bir pil, ışık hızıyla çalışan eşsiz bir işlemci ve pürüzsüz, şık tasarım. Ama işin özüne gelecek olursak, bu şey gerçekten fazla büyük!

z ultra dennis

Xperia Z Ultra, Dennis'in geniş şort cebine bile sığmıyor. / © AndroidPIT

Dennis: "Bir nevi pranga"

Sony Xperia Z Ultra benim hayatta almayı düşünmeyeceğim bir telefon. Cebime bu devasa aleti koyduğumda, kendimi prangaya vurulmuş gibi hissettim. 

z ultra margarita

İspanyol editörlerimizden Margarita genelde etek giydiği için telefonunu mont cebinde taşıyor ama bunu değil.  / © AndroidPIT

Margarita: "Normal boyutlu akıllı telefonları tercih ederim"

Ben şahsen fabletleri rahatsız ve biraz da faydasız buluyorum. Kendi telefonum LG L5 gibi, daha normal boyutlara sahip cihazları tercih ederim. Gerçi yanımda her zaman çanta taşıyorum, ama yine de gerektiğinde telefonumu hemen cebime atabilmeyi de isterim. 

Sonuç: Gereksiz büyük

Sony Xperia Z Ultra, gerek şık tasarımı, gerekse de gücüyle ekibimizden birçok övgü toplamış olsa da, büyüklüğü yüzünden burun kıvırılan bir cihaz oldu. Ama diğer yandan, Almanya ekibi yazarlarımızdan Sophia ise Xperia Z Ultra satın almak için sabırsızlandığını ve  cihazı şimdiden küçük bir çocuk gibi gördüğünü söylüyor. Sonuç itibarıyla, karar sizin!

Xperia Ultra Z hakkında siz neler düşünüyorsunuz? 6.4 inçlik bu cihaz sizce de biraz fazla mı büyük? 

2 comments

Yeni yorum yaz:
  •   7
    Garez 28.Ağu.2013 Link to comment

    gereksiz büyük diyenin zekasından şüphe ederim süzme Apple fanbotu derim... 3,5" ile kendinizi avutun... 4" ile kandırın...

  • bosver gitain onun icin ozel pantolon mu urecegiz :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!