This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

İşte Xperia Z1 Compact’i farklı kılan özellikler

Sony adından bugünlerde çok söz ettiriyor. Bunda CES süresinde tanıttığı yeni cihazı Xperia Z1 Compact’ın da büyük payı var. Birçok kişi Z1 ile Z1 Compact arasındaki farkları merak ediyor. Aslında sürpriz şekilde birçok özellikleri çok benziyor olsa da farklı yanları da var.

androidpit sony xperia z1s 1
Z1 Compact şimdiden çok ilgi gördü. © AndroidPIT

Dahili Hafıza

Küçük bir fark olsa da birçok insan için önemli bir ayrıntı olabilir. Birkaç ay önce çıkan orijinal versiyonda dahili hafıza 16GB kadardı fakat T-Mobile versiyonuyla bu 32GB’a çıkartıldı. Bu değişiklik harici hafıza ya da bulut servislerinden yararlanmaktan çok hoşlanmayanların hoşuna gidecektir.

Uluslararası versiyon LTE ile bağlansa da Amerika’da Xperia Z1 HSPA+ ile bağlanıyor. Z1 Compact ise Amerika üzerindeki 4G LTE’den en yüksek performansı almak için LTE kullanacak.

Uygulamalar

Z1 Compact, PlayStation uygulaması önceden yüklü gelen XPeria ailesi ilk üyesi. Bu uygulama kullanıcılara PS4 oyunlarını indirip oynama fırsatı da tanıyor. Uygulama Google Play Store üzerinden de indirilebiliyor.

Kamera uygulaması da yeni özellikler kazanıyor. Bu özelliklerden biri de çektiğiniz fotoğraf üzerindeki zeminleri seçerek renk yoğunluklarını ya da görüntü ayarlarını spesifik olarak yapabilmenizi sağlıyor. Aynı zamanda Z1’in sahip olduğu efektler daha da çeşitlendirilmiş.

Fiyat

Yurtdışında kayıtlı satışlar 13 Ocak’ta başlıyor. Eğer bir dükkana gidip almak isterseniz de bu tarih 22 Ocak olacak. Şu anda Türkiye için bir fiyat konuşulmamış olsa da cihazın Amerika’daki fiyatının 603 dolar olması bekleniyor ki bu da Z1’den 50 dolar daha az bir fiyat.

Sizin Z1 Compact hakkındaki düşünceniz ne? Sizce Türkiye’de tutacak mı?

2 comments

Yeni yorum yaz:
  •   3

    SONY, Xperia Z1 Compact ürününden sonra tekrar hangi ürünle gelecek? Sıradaki projeleri nedir bilen var mı?

  •   6
    barış 08.Oca.2014 Link to comment

    Playstation oyunlarını oynama imkanı güzel olmuş.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!