This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Xperia Z1'in Türkiye fiyatı belli oldu

Sony'nin Eylül ayında Berlin'de düzenlenen IFA teknoloji fuarında tanıttığı, yeni amiral gemisi modeli Xperia Z1, Türkiye'de Vodafone ve Turkcell tarafından ön satışa sunuldu. Cihazın şimdilik kaydıyla tavsiye edilen açılış fiyatı ise 2.200 TL olarak belirlendi. Ancak daha önce aynı fiyattan satışa sunulmuş olan Galaxy Note 3'ün şu anda 1.950 TL civarına düştüğü hesaba katılırsa, Z1'in de kısa süre içinde benzer fiyat aralığına gerilemesi beklenebilir. 

Xperia Z1 6
Xperia Z1'in açılış fiyatı 2.200 TL! / © Sony

 

Türkiye'nin en büyük GSM operatörlerinden biri olan Turkcell'in yaptığı resmi basın açıklamasına göre cihaz bugünden itibaren ön satış için turkcellmagaza.com’da yerini almış durumda. Şirketin kampanyasının tüketicileri açısından ilgi çekici bir yanı, cihazı Turkcell Platinum ayrıcalığıyla ilk satın alan müşterilerin, akıllı telefonlarını daha da profesyonel bir kameraya dönüştürmelerini sağlayan sınırlı sayıda Sony QX10 lense de kapılarında teslim alma avantajına kavuşacak olmaları. Turkcell'den yapılan açıklamada, Sony Xperia Z1 için  Turkcell Platinum Prestige ve diğer Turkcell tarifelerine ek tekliflerin önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

Türkiye'nin bir başka büyük operatörü olan Vodefone da aynı şekilde Xperia Z1'in Türkiye'ye geleceğini bugün yaptığı bir basın açıklamasıyla duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Vodafone müşterili Sony’nin Xperia Z1 modelini, Sony Smartwatch 2 hediyesiyle Vodafone Red’e özel tarifelere ek ayda 35 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabilecek. 10 Ekim'den itibaren tüketicilere sunulacak olan cihazı Vodefone'dan her yöne 8000 dakika, 4000 SMS ve 4 GB internet sunan Red Elite tarifesiyle kampanyalı olarak alanlara, şirket bir adet de Sony Smartwatch 2 akıllı saat hediye edecek. 

Sony'nin suya ve toza karşı dayanıklı oluşunu öne çıkardığı yeni modeli, asil ve endüstriyel görünümüyle dikkat çekiyor. Kamerası beklendiği kadar iyi olmasa da, donanım özellikleri ve fiziksel deklanşör özelliği gibi artıları olan cihaz piyasanın en iyi akıllı telefonlarından biri durumunda.

İşte Sony Xperia Z1'in teknik özellikleri:

Ekran 5 inç, 1.920 x 1.080 Piksel, LCD, Triluminos
İşlemci Qualcomm Snapdragon 800, 2,2 GHz
RAM / Dahili bellek 2 GB / 16 GB + mikroSD
Kamera 20,7 Megapiksel, "G Lens", Exmor RS-Sensor, 1/2.3 inç, F2.0 diyafram, 27 mm odak mesafesi, LED flaş
Ön kamera 2 Megapiksel
Bağlantı LTE, HSPA+, WLAN (Miracast), Bluetooth 4.0, NFC, MHL'li USB 2.0 
Boyut 144 x 74 x 8,5 mm
Ağırlık 170 g
Pil 3.000 mAh
İşletim sistemi  Android 4.2.2
Fiyat 2.200 TL
Xperia Z1 2
© Sony

Xperia Z1 hakkında ayrıntılı bilgi

Sony Xperia Z1'le ilgili ayrıntılı incelememiz için tıklayın

Xperia Z1'i Android dünyasının bir başka yeni cihazı LG G2'yel karşılaştırdığımız yazı için tıklayın

Piyasanın en iyi akıllı telefonları arasında bulunan iPhone 5S, Galaxy S4, LG G2 ve Xperia Z1'i karşılaştırdığımız analiz için tıklayın

Sony Xperia Z1, LG G2 ve Cyber-shot QX10'un kamera performanslarını test ettiğimiz ayrıntılı yazı için tıklayınNo comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!