This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

[Video] Yeni Xperia ZR Tanıtıldı: Su Altında Video Çekmek!

Samsung durmadan yeni cihaz çıkarmaya devam ederken Sony de boş durmuyor; bugün itibariyle yeni modelini tanıttı: Sony'nin yeni Xperia ZR modeli Xperia Z'ye göre su geçirmezlik yönünden daha da dayanıklı. Tanıtım videosu ve özellikler haberde.

sony xperia zr
Su altında video çeken bir telefonum var! / © sonyxperia, youtube

Xperia Z, "IP55/IP57 Ingress" su geçirmezlik özelliğiyle korumayla oldukça özel bir telefon. Bu su geçirmezlik sertifikası size su altında 15 cm ile 1 m'ye derinliğe kadar 30 dakika video çekmenize olanak sağlıyordu. Fakat şimdi IP55/IP58 su geçirmezlik standardıyla bir adım öne çıkan bir model daha geliyor: 1.5 metre derinlikte 30 dakika boyunca video çekebileceksiniz.

Tasarım açısından Xperia Z'yi takip eden ZR'de bazı lüks elementler bertaraf edilmiş. 10.4 mm kalınlığıyla Xperia ZL'nin bir alt modeli gibi duruyor. Cihazın öne çıkan özelliği ise Xperia Z'nin kamerasındaki aynı sensöre sahip olan fakat söylenen derinlikte çalışabilen 13 MP'lik arka kamerası ve onun için tasarlanmış özel bir fotoğraf çekme tuşu.

Diğer özellikler şu şekilde:

  • 4.6 inç (Reality Display, fakat 720p)
  • 1.5 GHz dört çekirdekli Snapdragon Pro işlemci
  • 2 GB RAM
  • NFC
  • Android 4.1
  • 8 GB dahili bellek (32 GB'a kadar artırılabiliyor)
  • Uluslararası modelinde LTE de olacak.

Yılın ikinci çeyreğinde çıkacak telefonun (yani Haziran'a kadar bir tarihte) tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz (harici youtube linki buradan):

Kaynak: androidpolice

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Su altinda video cekmek cok mantiksizCunku balik miyiz da sualtindaki durumumuzu videoya cekelim.Parasini cope atmak isteyen alabilir.Su altinda gozlerimizi birkac saniye acik tutariz.Bu telefonla fotograf cekerkenki suratinizi gorseniz kendinizden sogursunuz :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!