This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Yandex Kendi Online Uygulama Merkezini (App Center) Kuruyor

 Bundan yaklaşık bir sene önce ülkemize giriş yapan Rus şirketi Yandex dünyanın en büyük 5’inci arama motoru olma özelliliğinin yanında bir çok faydalı servisi kullanıcılarına ücretsiz olarak sunan çok faydalı ve de çok yönlü bir platform. Son günlerde ‘Yandexle’ isimli sloganıyla televizyon reklamlarında boy gösteren firmanın yakın zaman içerisinde Google ve Amazon gibi kendisine ait bir Android uygulama merkezi (App Center) kuracağı bilgisi teknoloji portallarına servis edilmiş durumda.

 Dünyanın en hızlı gelişen web piyasalarının başında gelmekte Rusya’da %60’dan daha fazla bir pazar payına sahip olan Yandex 40.000 civarında Android uygulamasına yer vereceği yeni Uygulama Merkezi ile Google Play Store ve Amazon App Store’dan müşteri koparmaya göz dikmiş gibi geliyor. Çok muhtemelen ‘Yandex Store’ ismini kullanacak firmanın bu alanda nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Bu arada Yandex’in paralı uygulamalar için geliştiricilerden alacağı komisyonun oranının %70 olacağı konuşuluyor. En çok merak uyandıran ve belki de en kilit nokta ise uygulama fiyatlarının Google Play’e göre daha ucuz olup olamayacağı.

Yandex’in Türkçe servisleri içerisinde dolaşırken rastladığım firma tarafından Türkiye’deki internet kullanıcıları üzerine yapılmış harika analize bu link üzerinde göz atmanızı tavsiye ederim.

Yandex hakkında detaylı bilgi almak isteyen kullanıcılarımız ise bu linke tıkladıkları takdirde şirketin kendi tanıtım sayfalarına doğrudan gitme imkanına sahip olabilirler.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!