This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Yararlı ve eğlenceli dört Google uygulaması

1- Google Fit

Google'ın yakın zamanda yayınlamış olduğu Google Fit uygulaması, Android cihazlarda toplanan sağlık ve fitness verilerini tek bir ortama taşıyabildiği gibi, aynı zamanda başlı başına bir sağlık programı olarak da kullanılabiliyor.

googlefit1
Sağlığınız her şeyden önemli / © Google

Android platformu için yayınlanan Google Fit, Google’ın geliştirici konferansı I/O 2014‘te duyurduğu Google Fit SDK’sını kullanan uygulamalar ve Android Wear benzeri giyilebilir tabanlı cihazlarla toplanan verileri de bir araya getirip bizlere sunabiliyor. Google Fit'i kullanarak günlük aktivitemizi takip edip, yapığımız egzersizleri işleyebiliyor ve kilo-boy ölçülerinize göre isteğiniz dahilinde hedef belirleyebiliyorsunuz.

googlefit2
© Google

Google Fit sunduğu günlük veya haftalık raporlarla hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyor. Durumunuza göre size tavsiyelerde bulunabiliyor. Google Fit’in kullanıcıların her yerden verilerine ulaşmasını mümkün hale getirecek şekilde, e-posta hesabınızla giriş yapabildiğiniz bir web sayfası da bulunuyor.
Google Fit web sayfası
 

2- Androidify

Androidify; Google’ın yaratıcı ekibi tarafından geliştirilmiş bir Android eğlence uygulaması. Android platformunda cihazınıza ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bu uygulama ile Android işletim sisteminin sevimli logosunu kendi zevklerimize göre değiştirebilmemiz mümkün.

Androidify1
© Google

Kendimiz, ailemiz, arkadaşlarımızın için Android animasyonlarının; boyunu, cinsiyetini ve  giydiği kıyafetleri kendimize göre belirleyerek seçebiliyoruz. Zevklerimize göre Android logosunu düzenledikten sonra ortaya çıkan resimi istersek paylaşabilir, istersek yaptığımız logoyu mobil cihazımıza kaydedebilir veya arayan kişi resmi olarak atayabiliriz.

Androidify2
© Google

Özellikle profil fotoğrafı konusunda güçlük çekenlere bir de bu uygulamayı denemeleri tavsiye edilir.

3. Google Gesture Search

Google'ın Android dünyasına kazandırdığı Gesture Search uygulaması ile telefonunuzdaki veya tabletinizdeki neredeyse bütün verilere anında ve çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

googlesearch1
© Google

 

Google Geusture Search uygulamasını cihazınıza kurduğunuzda rehber, uygulama ve müzik dosyaları gibi bölümleri hafızasına alıyor. Bu durumdan sonra ekrana erişmek istediğiniz rehberinizdeki kayıtlı olan ismlerin, dosya ve uygulamanın isimlerini çizmeye başlıyorsunuz. Google Gesture Search bu harflere uyan sonuçları hızlı bir şekilde ekranımızda listeleyip sıralıyor. Oldukça pratik ve işe yarar bir uygulama.

googlesearch2
© Google

 

4. Google Calendar

Google materyal tasarım Android 5 Lollipop için servislerini ve uygulamalarını yenilemeye hız kesmeden devam ediyor. Birkaç hafta önce Gmail'i yeni sürümle değiştiren Google, şimdi de Google Calendar uygulamasını tabir-i caiz ise resmen baştan yarattı. Bu değişim ile Google Calendar uygulaması da materyal tasarımdan nasibini aldı.

googlecalendar1
© Google

Yeni tasarıma kavuşan Google Calendar uygulamasında tek değişen görünüm değil tabii ki. Önceki sürüme nazaran artık kullanıcıların G-mail tabanlı E-posta'larından takvim, zaman içerikli verileri de alabiliyor. Mesela satın aldığımız biletleri veya yapmış olduğumuz rezervasyonları direkt takvime ekleyebiliyor. Aynı zamanda oda, uçuş numaraları gibi birçok detayları da otomatik olarak oluşturulan Google Calendar Etkinliği'nde gösteriyor. Bir başka ön plana çıkan değişim ise kullanıcı veri girişi yaparken olay, kişi, durum ya da başlıklar uygulama tarafından öneriliyor.

googlecalendar3
© Google

 

Sizin kullandığınız Google uygulamaları neler ?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!