This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Yazılımcılar: Uygulamanız Saçmalıktan İbaretse Yayınlamayın

Funny Sports Memes adında bir uygulamanın yapımcısı insanlardan kendi uygulaması için 5 yıldız alabileceğini düşünerek şunları yazdı:

Dün yeni bir uygulama yaptım ve uygulamamın iyi notlar alarak viral yollarla yükselmesini istiyorum. Kim Android’e sahipse lütfen bu bedava uygulamayı indirsin ve bana 5 yıldız vererek yorum girsin. Sonradan uygulamayı kaldırabilirsiniz çünkü uygulamada spam uyarısı var. Teşekkürler, link uygulamanın altında.

Fakat bu yazı çok sayıda olumsuz yoruma yol açtı. Bu girişi yazan kişi olandan haberdar olunca: “Uygulamam hakkında sadece kötü yorumlar girmediniz bunun yanında arkadaşlarınızı da aynısını yapmasına teşvik ettiniz. Biz yazılımcıların da para kazanmaya ihtiyacı var. Buna alışın çünkü herkes bu yolu izliyor.” diye cevap verdi.

Tabii “bu yolu izleyen” herkes değil. Yazılımcıların çoğu kullanıcıları meşgul ederken bataryalarını bitiren zorlayıcı reklamları keşfetti. Bu arkadaşın hatası bunu bir spor forumunda söylemesi değil. Hayır, hatası malware içerikli bir uygulamayı yaratmak ve bunu Google Play’de yayınlamaktı.

Bu biraz da olsa bu saçma sapan yazılımcılara karşı toplumdaki duyarlılığı görmemiz açısından iyi bir gelişme. Bu yazılımcılar sadece bu tarz uygulamaları yükleyen kullanıcılara değil tüm Android sistemine zarar veriyor.

Ve yazılımcılar, lütfen dikkat edin; eğer bu kullanıcıları “diretici reklam yoluna giriyorsanız” uygulamanızı kimse kullanmayacak.
 

Kaynak: Clutch Fans

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!