This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Diyelim ki akıllı telefon dünyasında yenisiniz ya da iPhone’u bırakıp Android’e geçtiniz ve elinizde bir HTC One var. Elinizdeki cihazın, belki sizin de bilmediğiniz birçok özelliği var. Peki ama bu özelliklerden en iyi nasıl faydalabilirsiniz? Pil ömrünü nasıl uzatırsınız, fotoğraf nasıl yüklersiniz? Blinkfeed’inizi nasıl özelleştirirsiniz? İşte size HTC One’ı en etkili şekilde kullanmanızı sağlayacak 10 ipucu:

htc one 6

HTC One’ı en iyi nasıl kullanırım? Cevaplar bu yazıda! / © AndroidPIT

Blinkfeed’i görmezden gelin

Blinkfeed’i tamamen etkisiz bırakmak mümkün değil. Cep telefonunuzun tuş kilidini açtığınızda ekranda ilk göreceğiniz şeyin Blinkfeed olmaması için, ekranın tepesindeki küçük resie uzunca basın. Burada “anasayfa yap” seçeneğini göreceksiniz. Blinkfeed dışında herhangi bir ekranı anasayfa olarak seçin ve ta-da! Blinkfeed’i artık tamamen es geçebileceksiniz.

Blink Feed’inizi kişiselleştirin

HTC’nin Blink Feed’i içerik kaynaklarına önceden kayıtlı olarak geliyor. Onları değiştirmek için, stream’i aşağı çekip ekranın sağ kısmındaki üç noktaya tıklayın. Buradan, Facebook ve Twitter dahil olmak üzere, birçok içerik servisinden, istediğinizi seçebilirsiniz.

blink
Blinkfeed'i sevmek zorunda değilsiniz! / © AndroidPIT

Otomatik olarak Cloud’a fotoğraf yüklemek

Bir daha fotoğraf kaybetmemek için, kameranızı açın, ekranın aşağı solundaki üç noktaya basın ve kamera seçeneklerinden otomatik yüklemeye basın. Yapmanız gereken tek şey bir Cloud hizmeti seçmek ve HTC One’ınız otomatik olarak artık her çektiğiniz fotoğrafı yükleyecek.

Ekran görüntüsü çekin

HTC One’ınızda ekran görüntüsü çekin. Tek yapmanız gereken, açıp kapama tuşuyla sesi düşürme tuşuna aynı anda basmak.

Animasyonlu fotoğrafları etkinleştirin

HTC’nin Zoe özelliği 20 fotoğrafı ard arda çekiyor ve kısa animasyonlu klipler yaratıyor. Zoe modunu etkinleştirmek için, ekranın sol kısmındaki kamera ikonun ortasına basın. Kamera sembolünüzün yavaşça renk değiştirdiğini görünce Zoe moduna geçtiğinizi anlayacaksınız.

HTC araba modu

HTC araba modunda kolayca müzik dinleyebilir, haritaları ve navigasyonu kullanabilir ve telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Bu mod, HTC One’ınızı HTC One Araba Kit’ine bağlayınca otomatik olarak yükleniyor. Sesli komut özelliğine ulaşmak için, tek yapmanız gereken, ekrana üç kere vurup, ne yapmak istediğinizi sesli bir şekilde söylemek.

zoeyaraba
HTC One'ın Zoe ve araba modu görüntüleri... / © AndroidPIT

Pil ömrünü uzatın

Aynen Galaxy S4’teki gibi, HTC One’ının da dynamite güç tasarrufu modu var. Bu mod, gücü, telefonun işlemcisi, ekrenı, titreşimi ve data bağlantısına göre ayarlıyor. Teknoloji bloğu Phandroid, HTC’nin güç tasarrufu modunu mükemmel olarak nitelendiriyor ve sitesinde okuyucularına hep bu modu açık tutmalarını öneriyor.. Bildirim panelini kaydırarak açıp, güç tasarrufuna basabilir, sonra da telefonun hangi özelliklerini kullanmak için güç tasarrufu yapmanız gerekiyor, onu seçebilirsiniz.

Eski telefonunuzdan dosyalarınızı aktarmak

HTC, One’a geçişi çok kolaylaştırıyor. Telefon rehberiniz ve iTunes dosyalarınız dahil, eski telefonunuzdan yeni One’ınıza data transferi yapmak için, Ayarlar’da İçerik Aktar’a gidin ve hangi cihazınızdan upgrade etmek istediğinizi seçin (iPhone, Windows Phone, Blackberry ya da başka bir Android).

gucveicerik
HTC One'da pilden tasarruf etmek de, bir önceki cihazdan data taşımak da kolay işler! / © AndroidPIT

Beats Audio’yu kapatın

Herkes gürül gürül baslardan hoşlanmaz. Beats Audio’yu kapatmak için, tek yapmanız gereken Ayarlar’da Telefon’a gidip Beats Audio’yu kapat’a basmak.

HTC One’ınızı televizyon kumandası olarak kullanın

HTC One’ınızı televizyon kumandası olarak da kullanabilirsiniz. Televizyon kumandasına dönüştürmek için telefonunuzda yüklü olan TV uygulamasını açmanız yeterli.

kumandavebeat
HTC One yeri geldiğinde bir televizyon kumandasına da dönüşebiliyor. / © AndroidPIT

Başta da söylediğimiz gibi, yukarıda sıraladığımız özellikler teknoloji meraklıları için yeni şeyler olmayabilir ama acemi HTC One kullanıcılarının işine yarayabilecek bazı ipuçları sunmaya çalıştık. Sizin de aklınıza gelen, HTC One'da geç keşfettiğiniz özellikler varsa, yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!