This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LG G2 yılın en ilgi çeken cihazlarından oldu. KnockOn, Plug & Pop, Misafir Modu ve benzeri birçok harika özelliği içinde barındıran LG G2’den en iyi verimi alabilmek için işte birkaç tavsiye ve ipucu.

lgg2 frontback
Bu güzelim telefondan daha çok verim alabilmeniz için bazı ipuçları aşağıda! / © LG

Akıllı Ekran

Galaxy S4’e benzer olarak, G2’de akıllı ekran özelliğine sahip. Özünde aynı işi yapıyorlar, uyku moduna geçmeden önce gözlerinizi saptamaya çalışıyor ve eğer başarılı olursa ekranda bir göz işareti çıkarak sizi bilgilendiriyor.

KnockOn

KnockOn özelliğinde %100 yararlanabilmek için ekrana iki kere tıklayın. G2 size tepki verecek ve ekranı aydınlatacaktır. Görünen o ki G2’nin üstü bölümleri KnockOn uygulamasına daha hızlı tepki veriyor.

SMS Temaları

SMS temanızı değiştirmek için, mesaj uygulamanızda Menü üzerinde Ayarlara girin ve Konuşma Teması’nı seçin. Burada kendi seçeceğiniz duvar kağıdını kullanmayı ya da SMS uygulamanızın temasını kişiselleştirmeyi seçebilirsiniz. Aynı zamanda rehberdeki farklı kişiler için de farklı duvar kağıtları ve temalar seçebilirsiniz. 

lg g2 sms tema
© AndroidPIT

Masaüstünü Göster

Stock launcher sayesinde cihazınız iki parmağınızı ekran üzerinde yakınlaştırdığınızda uygulamaları saklar ve sadece başlangıç ekranındaki duvar kağıdını gösterir. Bu özellik sayesinde alternatif başlatıcıları kullanmazına gerek kalmayacak.

Kolay Tuşlar

Ekran kapalıyken, ses kısma tuşuna 3 saniye basarak hızlı kameraya ulaşabilirsiniz. Daha sonra aynı tuşa fotoğraf çekmek için basabilirsiniz. Aynı şekilde ses arttırma sesine 3 saniye basılı tutarak hızlı not alma özelliğine erişebilirsiniz.

Kolay Ekran Görüntüsü Alma

Ses ve güç tuşlarına aynı anda basarak ekran görüntüsü almak bir hayli zor. Bunu kolaylaştırmak için ekranın altından sürükleyip sağa kaydırarak hızlı hafızaya ulaşın. Burada ekran görüntüsünü paylaşabilir ve saklayabilirsiniz.

lg g2 quick memo
© AndroidPIT

Kablosuz Depo

Kablosuz Depo’yu kullanabilmek için, kablosuz ağ üzerinde olduğunuzdan emin olun ve bilgilendirmeyi aktive edin. Bunun ardından bu cihazınıza ağ paylaşımına erişime izin verecektir. Uygulamayı cihazınızda çalıştırdıktan sonra I.P. adresi ve şifre için yönlendirmeler olacak. Elbette Ayarlara girip şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Daha iyi verim alabilmek için cihazınıza kalıcı bir I.P. adresi kurabilirsiniz. Böylece giriş bilgileriniz sabit kalacak ve cihazınıza kablosuz depoya direk giriş kısayolu kurarak bilgisayarınızdaki depoya direk erişebileceksiniz.

Tam Ekran Görüntüler

İnanın ya da inanmayın, 10 megapiksel geniş, cihazınızda resimlere bakmak için en iyi boyut. 13 megapiksel is görüntü boyutu 4:3. LG G2 ve birçok HD cihazın görüntü boyutu 16:9 olduğu için, 4:3 ile çekilen görüntülerin kenarlarında oluşan siyah boşluklar can sıkıcı olabilir. Elbette görüntü kalitesi daha yüksek olabilir fakat görüntüler tam ekranda görünmemekte.

Clipboard Yöneticisi

LG G2 bir clipboard yöneticisine sahip. Kopyaladığınız herhangi bir şey, görüntülerde dahil clipboard’da kalıyor. Clipboard’a ulaşmak için boş bir metin kutusu seçin, ekrana basılı tutun ve Clip Tray’a tıklayın. Bu sizi direk olarak clipboard’a götürecektir.

Galeri Sil/Paylaş Modu

Galeri açıkken görüntünün üzerine basın ve görüntüleri kolayca silebileceğiniz ya da paylaşabileceğiniz modu seçin. Tek yapmanız gereken ekranı aşağı ya da yukarı kaydırmak.

Screenshot 2013 12 18 16 28 45
© AndroidPIT

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!