This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 3 comments

Yeni başlayanlar için Samsung Galaxy S3 mini: 10 tavsiye

Samsung Galaxy S3 mini en popüler Samsung cihazlardan biri. Dolayısıyla AndroidPIT forumlarında da en çok soru ve tartışmalar bu cihazla ilgili. Aslında Samsung Galaxy S3 mini, 4 inç büyüklüğündeki ekranı, 1GHz çift-çekirdek işlemcisi, 1GB RAM ve 5 MP kamerası ile oldukça küçük bir cihaz. Kısacası, son derece iyi bir orta sınıf cihaz da diyebiliriz. Bu cihazın kullanıcılarından zaman içerisinde o kadar çok soru aldık ki, artık Galaxy S3 mini’ye ilişkin bir tavsiyeler listesi hazırlamanın zamanının geldiğine karar verdik. Bu yazıda son derece popüler olan ve çok sayıda kullanıcısı olan bu cihaz için yeni bir tavsiyeler dizisini sizler için hazırladık.

1. Tarayıcıya hızlı erişim

Ekranın altında, ana ekran butonunun sol tarafındaki Menü butonuna bir süre basılı tutun, böylece doğrudan Google arama motoruna erişeceksiniz.

GalaxyS3Mini1
© AndroidPIT

2. Ekran görüntüsü alma

Ekran görüntüsü almak için ana ekran butonuna ve kenardaki açma kapama düğmesine eş zamanlı olarak basın.

3. Arama ve SMS kısa yolları

Telefon rehberinize girin ve kontaklarınızdan birinin üzerinde parmağınızı sağa ya da sola kaydırın. Eğer sağa kaydırırsanız arama başlayacak, sola kaydırdığınızda ise söz konusu kontağınıza SMS göndereceksiniz.

4. Ajandaya erişim

Galaxy S3 mini akıllı telefonunuzun ekranına iki kısa dokunuşla ajandanıza erişebilirsiniz.

5. Takvimi kullanma

Belirli bir güne ulaşıp, not almak için ekranınız üzerine parmaklarınızı bir toka gibi iki yana açarak takvim uygulamasına erişebilirsiniz.

6. Ekrana metin sığdırma

Tarayıcınızdan bir metni okurken ekrana iki kez dokunduğunuzda, metin ekrana oturmuş olacak.

7. Ses kişiselleştirme

Samsung Galaxy S3 mini, bir konser salonu ya da rock müzik efekti dahil ederek, adeta kalabalık bir konserdeymişsiniz gibi, favori müziklerinizin ambiansını değiştirme olanağı sağlıyor.

s3mini11
© AndroidPIT

8. Yazı tipini değiştirme

Galaxy S3 mini akıllı telefonunuzda Ayarlar > Ekran > Yazı tipi menü yolunu izleyerek, telefonunuzun ekranı için önceden ayarlanmış bir yazı tipini seçebilirsiniz. “Çevrimiçi yazı tipleri edin” seçeneğini kullanarak da Google Play Store üzerinden yeni yazı tipleri indirip kurabilirsiniz.

s3mini2
© AndroidPIT

9. Fotoğraf büyütme ve ayrıntılar

Bir fotoğraf açın, parmağınızı ekran üzerine yerleştirerek sağa sola hareket ettirin. Resmi genişletmek için parmağınızı ekran üzerinde dolaştırın.

10. Uygulamaları ve oyunları harici SD karta taşıma

Birçok cihazda bu işlem doğrudan doğruya yapılabilirken, S3 mini’de durum böyle değil. Bunun için önce Root All Phone gibi bir root programı indirip, app2sd gibi bir taşıma uygulaması kullanmalısınız.

Samsung Galaxy S3 mini ile ilgili olarak sizlerin paylaşmak istediği bir tavsiye var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • CnBkrtl 12.Kas.2013 Link to comment

    @M. Ali Can gereksiz bir öneri.Benim annemm kullanıyor ve gayet yeterli bir telefon.Senin için amiral telefonlar lazım ve gerekli olabilir ama diger bazı kişilerin de orta segment telefonlara ihtiyacı var bunu unutma. Hem kötü yanıda yok telefonun oldukça kullanışlı.

  • Tek öneri yeter; BU CİHAZI ALMAYIN.

  • Güzel bi inceleme olmuş.. Teşekkürler..

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!