This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Yeni Bir Rekabet: Google+ ve Snapseed vs. Facebook ve Instagram

Google geçtiğimiz yıl Apple tarafından iPad için yılın en iyi uygulaması olarak değerlendirilen fotoğraf düzenleme uygulaması Snapspeed’in yapımcısı şirket olan Nik Software’i satın aldı. Google böylece Instagram’ı tam 1 milyar dolara satın alan Facebook’un sahasına girerek sosyal medyadaki en ciddi rakibi karşısında elini güçlendirmiş oldu. Google artık Google+ sosyal platformunda Facebook ve Instagram ikilisinin sunduğu hizmetleri yapabilir hale geldi.

Google+’nın başındaki isim olan Vic Gundotra satın alma işleminde sonra yaptığı bir açıklamada ‘Kullanıcılarımızın gerçekten çok sevecekleri fotoğrafları oluşturabilmelerini istiyoruz ve tecrübelerimize göre Nik bu işi herkesten daha iyi yapabiliyor’ şeklinde bir açıklama ile ne kadar istekli olduklarını ortaya koydu.


Google bugüne kadar Flickr platformu üzerinde bir çok fotoğraf meraklısına çok güzel bir hizmet sundu ve hemen herkesin beğenisini kazandı. Google+ ile Snapseed ikilisinin Facebook ve Instagram üzerindeki hareketliliği yakalaması kağıt üzerinde gerçekten çok zor görünüyor. Ama yine de özellikle bu yıl içerisinde arka arkaya yaptığı geliştirmelerle bizden büyük takdir toplayan Google+ nın gelişimi heyecan verici.

 


 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!