This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 5 comments

Yeni HTC One çift sensörlü kamerayla Mart'ta gelebilir

HTC'den ismini vermek istemeyen bir yetkili Amerikalı haber ve medya kuruluşu Bloomberg'e verdiği röportajda yeni çıkacak olan HTC One ile ilgili bir takım bilgileri paylaştı. Bu bilgilere göre HTC yeni amiral gemi modelini Mart'ta tanıtmayı planlıyor.

htc one mini back camera flash
Ultrapixel 2.0: Yeni HTC One geliştirilmiş, çift sensörlü bir kameraya sahip olacak/ © AndroidPIT

 

Ardımızda kalan yıl HTC için oldukça yoğun ve yorucu oldu. Yılın ilk yarısında One (M7) modelini tanıtmasıyla yükselişe geçen firma ikinci yarısında ise davalarla ve finansal problemlerle savaştı. Her ne kadar HTC One(M7) modeli tüketiciler tarafından oldukça sevilse de One mini ve One max, amiral gemi modeline nazaran oldukça düşük bir ilgi seviyesine sahip oldu.

Öyle ya da böyle bu oldukça zor ve hareketli yılı geride bırakan Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, 2014'te de savaşmaya devam edeceğinin sinyallerini veriyor. HTC içerisinden bir yetkili, firmanın yeni amiral gemi modeli hakkında bazı bilgileri Amerikan Bloomberg'e verdiği röportajla paylaştı. Ancak paylaştığı bilgiler HTC tarafından resmi olarak basına sunulmadığı için ismini gizli tutmayı tercih etti.

Yetkilinin paylaştığı verilere göre HTC yeni amiral gemi modelini Mart'ta tanıtmayı planlıyor. Cihazın ekranı mevcut modelden biraz daha büyük, max modelinden(5.9 inç) ise daha küçük olacak. İşlemci konusunda ise -şaşırtıcı olmayan biçimde- direkt olarak isim vermekten ziyade “Snapdragon serisinin en yenisi” kullanılacak denildi.

Telefon hakkında verilen bilgilerin en ilginci ise HTC One'ın çift kamera sensörüyle(objektife karıştırılmasın lütfen) gelecek olması. Bu ikinci sensörün yardımıyla yeni HTC'nin kamerası daha iyi odaklama, daha fazla derinlik ve daha yüksek fotoğraf kalıtesi sunacak. Ayrıca mevcut modelde bulunan Ultrapixel teknolojisinin daha gelişmiş ve iyileştirilmiş versiyonunu barındıracak.

HTC One modeli her ne kadar Mart sonu gibi tanıtılacak olsa da umudumuz Şubat'ta Barcelona'da yapılacak Dünya Mobil Kongresinde (MWC) cihazla ilgili bir kaç detay daha duymak.

HTC'nin durumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce 2014 yılı HTC için başarılı bir yıl mı olacak?

Kaynak: Bloomberg

5 comments

Yeni yorum yaz:
  • zamaninda desire hd aldim ice cream sandwch gelcekti butun modellerine geldi gelicek dedigi halde gelmedi bnde htc den sogudum daha almiyorum ayni yanlisi one x sahiplerine yapti buyuk ayup 1 guncelleme getirdi amiral gemisine

  • suan htc one kullaniyorum diğer telefonum büyük ihtimal ya iphone yada htc one yeni kasa olucak nisana kadar bekliyicem

  • ayni telefonu modasi geçmiş ve ayni donem rakiplerinden geride bir işlemciyle guncelleyip biraz da boyayarak satacak ayni one x+ gibi. HTC, daha fazla paraya hep geriden gel

  • ben hTC One kullanıcısı olarak aşığım telefonuma, ama bir kaç şikayetimde yok değil...1.si SD kart girişi olmaması 2.si Fazla ısınması 3.sü Kapağının normal kullanıcı tarafından açılamaması 4.sü Fotoğraf çekiminde HDR modunda flaşla eşgüdümsüz çalışması (HDR modunda da flaşa gerek var mı, onuda sizin takdirinize bırakıyorum)...Ama yinede aşığım telefonuma, tasarımıyla, çözünürlüğü ile, kamerasıyla, stabilliği ile, kulaklıkta ve dış sesteki performansıyla...

  • HTC sağlam bir atak yapacak gibi. Kim bilir satış rakamları nokia ile savaşır.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!