This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Yeni HTC One gerçekten böyle mi olacak?

Tayvanlı tecrübeli akıllı telefon üreticisi HTC’nin, yeni amiral gemisini 2014’ün başlarında tanıtması bekleniyor. Tabi tarih yaklaştıkça HTC fanatiklerinin (fan boy) nasıl heyecanlandıklarını anlamak zor değil. Hatta o derece galeyana gelmişler ki yeni HTC One ile ilgili (kod ismi M8, resmi olmayan takma ismi HTC One 2) bir konsept videosu hazırlayıp, kendilerince yeni amiral gemi modelinin hangi özelliklere sahip olduğunu yayınlamışlar!

HTC M8 Phone
/ © Mobilegeeks

Techradar topluluğunun oluşturduğu, yaklaşık 2 dakikalık konsept video yeni HTC One’ın hem nasıl görüneceğine hem de teknik özelliklerine dair tahminler içeriyor.  Videodan (aşağıda) da anlaşılabileceği gibi teknik özelliklerindeki gelişimin yanında cihazın dış görüntüsü mevcut modele hayli benziyor. Tabi ki de farklılıklar var. Örneğin neredeyse hiç çerçeve barındırmayan, bir köşeden diğerine uzanan ekran gibi. Eğer gelecek HTC One böyle bir tasarıma sahip olursa, boyutlarında büyük değişiklikler olmadan daha büyük bir ekrana sahip olabilir.

Gelelim müstakbel HTC One’ın  -tamamen sempatizanlarının tahminlerinden oluşan- teknik özelliklerine;

  • 2560x1440 piksel 2K (ya da QHD)yani  HD ekranların (720p) 4 katı çözünürlüğe sahip, Corning Gorilla Glass 3’e sahip Super LCD 3 ekran
  • 2.3 GHz dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci
  • 3GB RAM
  • 16/32/64 GB depolama kapasitesi
  • microSD desteği
  • 10 megapiksel UltraPixel teknolojisine sahip kamera
  • 4000mAh kapasiteli pil
  • Cihazın ön yüzünde parmak izi okuyucusu
  • HTC Sense 6.0 arayüzüne sahip Android 4.4 KitKat işletim sistemi

Tabi yukarıda sayılan teknik özelliklerin sadece HTC sempatizanlarının tahminlerine dayandığını söylemek gerek. Galaxy S5’in tahmini teknik özelliklerine bakıldığında, 2014 senesinde 3 GB RAM ve 2K çözünürlüklü ekranlar (Aynı zamanda Meizu MX4G) moda olacak. Eğer bu teknik özellikler gerçekten HTC One 2’nin kasasında birleşirse, 2014 yılının en iddialı cihazlarından birisi olur. Fakat geçtiğimiz günlerde AnTuTu Benchmark testinde görülen HTC M8, gelecek yeni amiral geminin kimi gerçek özelliklerini barındırıyor olabilir.

Sizin HTC’nin yeni amiral gemisinden beklentileriniz neler? Hangi özelliği barındırması sizi en çok sevindirirdi?

Videonun Link'i

Vasıtasıyla Androidauthority Kaynak: TechRadar YouTube

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!