This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Yeni Nexus 7 resmen tanıtıldı

Google, bu akşam San Fransisco'da düzenlenen bir etkinlikle yenilenmiş tableti Nexus 7'yi resmen görücüye çıkardı. Google, beklendiği gibi tamamıyla yenilenen tableti Nexus 7'yi bugün düzenlediği "Sundar'la Kahvaltı" etkinliğinde tanıttı. Yeni Nexus 7'nin en önemli özelliği artırılmış çözünürlük ve piksel yoğunluğu ile HD özelliğinin eklenmesi gibi görünüyor. 

new nexus 7 1
Nexus 7 tanıtımından bir görüntü. / © Google

Yeni Nexus 7, daha önce de haberini yaptığımız gibi Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemiyle gelecek. Nexus 7 böylece Android'in yeni sürümünü taşıyan ilk mobil cihaz olarak da tarihe geçecek. 

Törende yapılan tanıtımda, cihazın HD ekranı vurgulandı ve 1,920 x 1,200 piksellik çözünürlüğe sahip olacağı açıklandı. Tanıtımda Nexus 7'nin müthiş bir video seyretme deneyimi sunduğu özellikle öne çıkarıldı. 

Cihazın arka yüz kamerasının 5 MP, ön yüz kamerasının ise 1,2 MP kalitesinde fotoğraf vereceği açıklanırken, donanım özelliklerine de vurgu yapıldı. Buna göre Nexus 7, 1.5Ghz Qualcomm Snapdragon S4 işlemciye sahip olacak. Cihazın sistem RAM'i 2GB ilen, Galaxy S4'de kullanılan grafik çipi Adreno 320 GPU Nexus 7'nin içinde de hazır gelecek. 

new nexus 7 2
Nexus 7 tanıtımında vurgulanan yönlerden biri de cihazın kolay taşınabilir olmasıydı! / © Google

Toplantıda Nexus 7'yle ilgili birçok başka özellikten de söz edildi ama eski Nexus 7'yle kıyaslayınca, ilk bakışta dikkat çeken bu versiyonun HD ekrana sahip olması ve bir arka yüz kamerasının eklenmiş olmasıydı. 

İlk planda ABD'de elektronik mağazası BestBuy üzerinden satışa sunulacak olan yeni Nexus 7'nin 16 GB dahili belleğe sahip olan versiyonunun 229,99 dolar (yaklaşık 440 TL), 32 GB'lık versiyonunun ise 269,99 dolardan (yaklaşık 520 TL) satışa sunulacağı açıklandı. 

Teknik Özellikler

Ekran: 7,02 İnç, IPS, 1.920 x 1.200 Piksel, HD
İşlemci: Qualcomm Snapdragon S4 Pro, Quad-Core, 1,5 GHz
RAM: 2 GB
Dahili Bellek: 16/32 GB
Kamera: 5 MP (Arka), 1,2 MP (Ön)
Pil: 3.950 mAh
İşletim Sistemi: Android 4.3 Jelly Bean
Bağlantı: WLAN a/b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC, HSPA/LTE (optional)

Nexus 7'yle ve Google'ın etkinliğiyle ilgili ayrıntıları size canlı olarak aktarmayı sürdüreceğiz.

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Pil ve Ram de arttirilmis. Aman Allahim pismanim. Oyun tabletim elden gidiyor. Ah keske bu tableti almasaydim Ben cok sanssiz biriyim ya Ama oyle eemeyin bu tablet ramazanda alindi yani mubarek tablettir :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!