This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Bir süredir yeni Nexus cihazını hep birlikte bekliyoruz. En önemli Android uygulamalarının güncellemeleri ve Nexus ürünlerinin piyasaya sürülmesi her yıl, yıl sonuna denk gelmesinden dolayı, yeni Nexus’un da gelmesi yakındır. Teknoloji dünyasında genel beklenti yeni Nexus cihazının gene LG tarafından yapılacağı ve LG G2 bazlı olacağıydı. Öyle ki geçtiğimiz günlerde resmen tanıtılan G2, ilgi çekici özellikleriyle Nexus hayranlarını daha da heyecanlandırdı.

nexus 4 black
© AndroidPIT

Ancak Android and Me’den Taylor Wimberly tam tersini düşünüyor. Wimberly, Google Plus hesabıunda, yeni Nexus akıllı telefonunu Motorola’nın üreteceğini yazdı ve yeni Moto X bazlı olmayacağını iddia etti. Aynen diğer Nexus cihazları gibi, yeni Nexus da, 2013 yılının sonuna doğru piyasaya sürülecek. Bu haber doğruysa; cihazın ne gibi özellikleri olacağı da merak konusu.

Bu bir Nexus cihazı olacağı için, içine Motorola X8 çip koymak mantıksız görünüyor. Genelde Nexus cihazlarının içinde ileri teknoloji işlemciler. Nexus 4’ün içindeki Snapdragon S4 Pro ya da Nexus 1’in içindeki  orijinal 1 GHz (!) Snapdragon örneklerinde olduğu gibi. Hatta belki Android 5.0 süper bir şekilde optimize edilip, daha zayıf donanımlarda çok daha hızlı ve akıcı bir şekilde çalışacak hale getirilebilinirse ve X8’li Motola Nexus, Google’ın hava atacağı yıldız donanımı olabilir.

Motorola’nın yeni Nexus’u yapacak olması, satın alma konusundaki fikrinizi değiştirir mi? Motorola Nexus hakkında ne düşünüyorsunuz? Motorola’ya olan güveniniz, yenilenmesi ve Google-bazlı olması ile arttı mı? Fikirlerinizi bizle yorumlar kısmında paylaşın!

Kaynak: Android and me

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!