This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Avrupa Görüntü ve Ses Birliği (EISA) Avrupa’nın bu seneki en iyi telefonlarını seçti. Kazananlar bizi şaşırtmadı. Hepsini daha önce ekipçe incelemiş ve bazıları konusunda EISA ile hemfikir olmuştuk. Ancak gene de bizi hem şaşırtıp, hem de sevindiren bir istisna var.

EISA
© EISA

Bu sabah takvime baktığımda, henüz yılın sonunda gelmediğimizi fark ettim ama gene de EISA ödülleri öyle ıvır zıvır ödüller değil, bahsedilmesi gerekiyor. Avrupa’nın en önemli basın mecralarının, 20 farklı ülkeden 50 derginin katılıp temsil edildiği, 1982’den beri farklı kategorilerin en iyilerine ödül veren bir kuruluştan söz ediyoruz.

Mobil cihazlar ödüllerinin kategorileri ve kazananları şu şekilde:

Kategori Marka

Avrupa'nın en iyi üst düzey akıllı telefonu 2013-2014

HTC One
Avrupa'nın en iyi sosyal medya telefonu 2013-2014  Samsung Galaxy S4 Mini 
Avrupa'nın en iyi tableti 2013-2014 Sony Xperia Tablet Z
Avrupa'nın en iyi tüketici telefonu 2013-2014 Huawei Ascend P6

HTC One

HTC One teknoloji basını arasında en çok beğenilen cihazlardan biriydi ve bu ödülle bir başarıya daha imzasını attı. Ancak grubun çektiği maddi sıkıntılar pek konuşulmuyor. Iron Man’in yıldız aktörü Robert Downey Jr. ile başlattığı dev reklam kampanyası umarız HTC’ye bir nebze yardımcı olur. Böylece HTC One hakkında AndroidPIT’te yaptığımız inceleme ve verdiğimiz olumlu not, EISA tarafından da doğrulanmış oldu.

Galaxy S4 Mini

AndroidPIT yazarı Johannes’in yaptığı testte Galaxy Mini S4, öyle ahım şahım bir not almamıştı. Piyasada, Facebook’la anlaşma yapmış ve hatta Facebook’u arayüzü bile yapmış HTC First varken, S4 Galaxy Mini’yi hiç “sosyal medya telefonu” olarak da düşünmemiştik. Ama ödül S4 Mini’ye gitmiş.

Xperia Tablet Z

Xperia Z tabletin, Avrupa’da 2013-2014 yılının en iyi tableti seçilmiş olması, tabletler arasındaki inanılmaz rekabete bakılırsa, hiç de fena bir karar değil. Tablet pazarı gitgide büyüyor ve hem çok bilinen, hem de adı duyulmamış üreticiler bu pazarda şansını deniyor. Kuzey Kore bile ilk defa kendi tabletini üretti (keşke tableti bir test edebilsek ya da bir test edip yazsak ama düşük bir ihtimal gibi görünüyor). Nico Xperia Z’yi test etmiş ve çok beğenmişti. Diğer ülke editörlerimiz de klas bir tablet olduğu konusunda hemfikirler.

Ascend P6

Bizi en çok şaşırtan Huawei Ascend P6’nın yılın en iyi tüketici akıllı telefonu seçilmesiydi. Peki neden? Ascend P6 sadece bizden değil, herkesten çok iyi notlar aldı. Ancak Çin’in ucuz, kalitesiz mal imajına rağmen, Çin malı bir cihazın Avrupa’da böylesine büyük bir ödülü almış olması dikkat çekici ve Avrupalıların artık bu konudaki tabularının kırıldığını görmek açısından da sevindirici. Ascend P6 inceleme yazımızda, tasarımıyla iPhone’u çok andırdığını, hatta neredeyse aynısı olduğunu söylemiştik. Ascend P6 hakkındaki bir söylentiyse, Huawei’nin bunu Apple’ın onlara dava açmasını kışkırtmak için yaptığı ve reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla, ismini daha fazla duyurmasını istediğiydi..

Video'yu izlemek için tıklayınız

Peki siz ne düşünüyorsunuz? EISA ile aynı fikirleri paylaşıyor musunuz?

Sizce en iyi üst düzey akıllı telefon hangisi?
View results

 

Vasıtasıyla Android Authority Kaynak: EISA

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • 8 cekirdekli telefon ozelliklerde yaziyor az cok teknolojiden anlayan kisiler durumu biliyor...4 cekirdek aktif diger 4 u agir islem olursa devreye giriyormus. ayni islemleri 4 cekirdekle htc one kafa kafaya yapabiliyor,tasarim,malzeme kalitesi degerlendirmelere etken. htcnin tek sorunu kamera sistemindeki degisiklik ve bu sistemi tam randumana oturtamamasi. yeni guncelleme ile sorun bir kademe daha asilacak fakat s4le yarisamayacagi tek platform kamera sistemi...

  • mustafa 31.Ağu.2013 Link to comment

    basbaya seçilir kardeşim kullanıyorum bütün arkadaslarimda s4 var acayip dönüyor ama one uçuyor adeta tek kelimeyle one yani daha fazla yorum yok kullanmadan konuşmaya gerek yok

  • Bunlarin kafasi guzel herhalde. Asvend P6 ne kardesim s4 varken. Bunun disinda htc one nasil birinci oluyor. telefon firin gibi nasil da en iyi seviciliyor ayip be kardesim

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!