This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Yok Artık: Samsung Galaxy S4 Mart'ta Geliyor!

Samsung... biraz sakin. Daha Galaxy S3 ne zaman çıktı, üzerinden ne kadar süre geçti onu bile hatırlayamazken şimdi de şirketin Şubat ayında Barcelona'da gerçekleşecek teknoloji fuarında (Mobile World Congress) S4'ü tanıtacağı haberi elimize geldi. Bu kesin tarih iPhone 5'in -insanların üzerinde farklı bir izlenim bırakan, ama kuşkusuz yenilikten uzak- lansmanından sadece üç gün sonra açıklandı.

Resmi açıklamaya göre cihaz Mart'ta tüm dünyada tüketicilerle buluşacak. Böylelikle Galaxy S3'ün geçtiğimiz Mayıs'ta piyasaya sürülmesinden beri iki cihaz arasında yaklaşık 9 ay olmuş olacak ki bu da bana göre çok çok kısa bir süre. Piyasadaki en baba telefonu aldığınızı ve kullandığınızı düşünürken bakıyorsunuz 9 ay sonra daha iyi bir modeli peyda oluyor.

Öte yandan Samsung'un bu atağını çok ama çok akıllıca buluyorum. İphone 5'in lansmanından 3 gün sonra resmen çıkıp tüm dikkatleri üzerine çekiyor ve tüketiciye “Bakın arkadaşlar gelin iPhone almayın biraz daha bekleyin daha iyisini edinin” diyor. Kısaca Apple'ı baltalıyor.

Alet tabii ki de Samsung'un hem donanımsal hem de yazılımsal açıdan en güçlü akıllı telefonu olacak ve cihazın iPhone 5'i her açıdan geçmesi bekleniyor.

Avrupa pazarında Samsung her saniye daha büyük bir kitleye oynuyor. Koreli şirket Almanya, Hollanda ve İngiltere gibi pek çok ülkede Apple'ın açtığı davalarla uğraşıyor. İngiltere'deki en son karar Samsung Apple'ın tasarımını kopyalamadığı yönünde.

Samsung'dan gelen açıklamaya göre yeni Samsung şüphesiz yeni LTE bağlantısına ve Exynos marka işlemciye sahip olacak. Şu an ülkesine göre S3'ün işlemcisi ya Exynos ya da Qualcomm.

Ekran büyüklüğü ise (S3'te 4.8 inç iken) 5 inçi bulacak. Google'ın Anroid işletim sistemine ve OLED ekrana sahip olacak. Ama ekranın bükülebilen teknoloji olup olmayacağı hakkında Samsung hala bir karar vermiş değil.

S3 geçtiğimiz üç ayda 20 milyon satmış durumda ve senenin sonunda 30 milyonu geçmesi bekleniyor. Samsung dünyada pazarın %30'una sahipken Apple %16 seviyesinde seyrediyor. Fakat Amerika'da durum tersine: Apple %31, Samsung ise %24.

Herneyse. Konuya tekrar geri dönecek olursak S3 sahipleri biraz üzülebilir ama yeni S4 Mart'ta kapıda. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: Korea Times

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!