This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Youm: Samsung Nihayet Ekranları Bükmeye Başladı

Geçtiğimiz yıl içerisinde üzerinde en çok spekülasyon yapılan konuların başında gelen Samsung'un bükülebilen ekran teknolojisi yatırımının meyvelerinin ne zaman ve nasıl alınacağı konusu üzerindeki esrar perdesi ciddi anlamda ilk defa CES 2013 Fuarı'nda bizzat firma tarafından yapılan tanıtım sunumunda aydınlandı. Samsung tarafından ''Youm'' olarak adlandırılan yeni ekran teknolojisi ilk bakışta insanın aklını almaya yetiyor.

Yeni OLED teknolojisi ile üretilen camlar çok ince ve aynı zamanda bükülüp, katlanabiliyor

Samsung'un CES 2013 etkinliğinde prototip olarak gösterdiği bükülebilen ekran teknolojisi sayesinde çok kısa bir zaman içerisinde hepimizi bilim kurgu kahramanları gibi hissettirebilecek ürünler kapımızda. Örneğin bundan sonra her an kalem büyüklüğünde bir akıllı telefonun piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz. Ya da bir defter gibi taşınabilen yeni nesil akıllı telefonları açıldıklarında bir anda tablet bilgisayara dönüşmelerinin önündeki teknik engeller Samsung tarafından tanıtılan Youm ile artık hissedilir derecede azaldığı için bu ürünlerin hayalini kurmamamız için hiç bir gerekçe yok. Samsung Yönetim Kurulu Başkanı Brian Berkeley tarafından yeni nesil bükülebilen ekran Youm için yapılan ve benim bugüne kadar izlediğim en heyecan verici sunumlardan olan tanıtımdan etkileyici kareleri ve de ilgili tanıtımın tümünü içeren youtube videosunu aşağıda görebilirsiniz. Bu görseller gerçekten de insanın hayal gücünün sınırlarını zorlayacak ürün tasarımlarını düşündürmeye yetiyor. 


Yeni nesil ekranların bir akıllı telefonun etrafına sarılması mümkün


Cihazın etrafına sarılan ekran ile yapılabileceklere bir örnek


Youm adı verilen bükülebilen ekranlar ile tasarlanabilecek ürünlerin sonu yok!

Youm adı verilen bükülebilen ekranların tanıtıldığı bugünü rahatlıkla bir milat olarak kabul edebiliriz. Eminim ki çok yakında en başta doğal olarak Samsung olmak üzere dünyanın sayılı teknoloji firmaları bükülebilen dokunmatik ekranlı cihazların geliştirmesine ağırlık verecektir. 

Samsung'un Bükülebilen Ekran Teknolojisi ''Youm''un Tanıtım Sunumu

(youtube linki: buradan)

Yukarıdaki videonun 46'ıncı dakikasında başlayan Youm ekranlı cihazlar ile yapılabilecekleri anlatan eğlenceli reklam filmini kaçırmamanızı tavsiye ederim. Samsung'un yeni bükülebilen ekran teknolojisi hakkında düşündüklerinizi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin.

 

 Fotoğraflar: as / AndroidPIT, Samsung 

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!