This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

YouTube müzik hizmeti vermeye hazırlanıyor

YouTube'a yakın kaynaklardan alınan haberlere göre, şirket bu yılın sonlarına doğru Spotify'ı andıran ama video ilavesinin de içinde olacağı bir hizmeti tüketicilerinin kullanımına sunabilir. 

YouTubeMusic
© AndroidPIT

Özellikle mobil cihazlarıyla müzik dinlemek isteyenleri hedef alması beklenen hizmetin ücretsiz ve ücretli kısımları olması bekleniyor. Buna göre ücretli olan hizmet, zaten şu anda YouTube'un ana şirketi olan Google'ın All Access adındaki kendi servisinden sunduğu tüm şarkılara erişim sunarken, çevrimdışıyken de müzik dinleme ve ilanları göstermeme gibi ekstralara da sahip olacak. 

YouTube'un müzik hizmetini ücretsiz kullanmak isteyenlerin de mobil dahil tüm platformlarda, tüm şarkılara sınırsız erişiminin olacağı söyleniyor. Bilindiği gibi Spotify'ın PC versiyonu ücretsiz olduğu halde mobil uygulaması için mutlaka para ödemeniz gerekiyor. YouTube'un mobil platformda da ücretsiz hizmet sunarak, gelir aracı anlamında mobil reklamlara ağırlık vereceği düşünülüyor. Ayrıca söz konusu hizmetin ileride Google Glass gibi yeni Google ürünleriyle uyumlu biçimde kullanılması da şimdiden planlananlar arasında. 

YouTube'dan yapılan resmi açıklamada konuyla ilgili herhangi bir bilgi verilmese de, YouTube'un şimdiden Warner, Sony Music ve Universal Music gibi müzik dünyasının dev şirketleriyle lisans anlaşmalarını yaptığı biliniyor ve şirketin söz konusu hizmeti bu yılın sonlarına doğru duyurması bekleniyor. 

Kaynak: Billboard

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!