This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

YouTube uygulamasına çevrimdışı video özelliği geliyor

Yakından takip edenlerin bileceği gibi YouTube birkaç hafta önce Android için YouTube 5.0 uygulamasını yenileyerek, yeni bir ikon, çoklu görev özelliği ve yenilenmiş bir arayüzle kendini tazelemişti. Şimdi ise şirketten gelen haberlere göre, Kasım ayından itibaren YouTube uygulamasına çevrimdışı (offline) video özelliği de gelecek.  

Youtube update
© AndroidPIT

YouTube Android uygulamasını sık kullananların bileceği gibi şu ana kadar sadece hafızada yer alan videoları daha sonra tekrar seyredebiliyordunuz ama bunun için de yine Internet bağlantınızın olması gerekiyordu. Ancak 17 Eylül tarihinde YouTube Ortakları & Yaratıcıları'nın resmi sayfasından şu açıklama yapıldı: 

Yeni eklenecek olan özellik, kullanıcıların videoları, kısa bir süre için Internet bağlantısı yokken de izleyebilicekleri şekilde cihazlarına eklemelerini mümkün kılacak.

Kısacası açıklamaya göre daha önce cihazınıza yüklemiş olduğunuzu videoları artık Internet bağlantınız da yokken seyredebileceksiniz. Ancak burada mesele orijinal alıntıda geçen "for a short period / kısa bir süre için" ifadesi. YouTube geliştiricilerinin kısa bir süreden ne kast ettiğini tam olarak bilmemiz mümkün değil. Birkaç dakika mı, birkaç saat mi, yoksa belki birkaç gün mü? Bunu Kasım ayındaki güncellemeden sonra öğrenme şansımız olacak. Diğer yandan bunun iTunes benzeri bir video ya da film kiralama hizmetinin ön hazırlıkları olabileceğine dair yorumlar da yapılıyor. 

youtube icons
YouTube'un eski ve yeni ikonları. / © AndroidPIT

Ayrıca Kasım ayında yapılacak olan güncellemede YouTube kullanıcılarına başka sürprizler de hazırlıyor olabilir. Bu konu ve diğer popüler uygulamaların güncellemeleriyle ilgili haberleri AndroidPIT.com.tr'den takip edebilirsiniz. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!