This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Zombies, Run!’ın Yaratıcısı: “Zombi İstilasında İşe Yaramam"

(Adrian Hon)

İlk olarak vampir, sonra kurtadam ve şimdi de sanki tüm ulus zombilere karşı bir saplantıyla tüketilmenin eşiğinde. Haberlerde et yiyici bakterileri ve yeni yamyam saldırıları tüm ulusu şoke etmiş durumda. Allahtan "Zombies, Run"in yaratıcıları bize yardım için burda. Android için olan Zombies Run uygulaması fitnessı seven yönünüzü çıkartmanız için sizi zombilerle karşı karşıya getiren ve koşmanızı sağlayan interaktif bir sesli kitap uygulaması.

Adrian Hon, Six to Start adında online oyun şirketinin kurucusu ve baş yaratıcısı ve aynı zamanda Zombies, Run! uygulamasının yaratıcılarından biri. Kendisiyle uygulama, ilham kaynakları ve olası bir zombi istilası halinde ne yapacağı hakkında görüşme şansımız oldu. İşte söyledikleri:

Et yiyici zombilerin olduğu bir fitness uygulaması yapmakta size ne ilham kaynağı oldu?

Bir kaç senedir koşuyordum ama çocukken hatırladığım tek şey ondan tek kelimeyle nefret ettiğimdi – kesinlikle bana doğal sezinimle gelmedi ve o fikre Garmin Foreruner GPS saati ve benzeri aletlerle ulaştım. iPhone geldiğinde ise Runkeeper’ı kullanmaya başladım ama hala koşma işini kimse daha eğlenceli kılamıyordu. (Fitnesstan sonra bir kaç puan alıp bölüm geçtiğin oyunlardan da bahsetmiyorum.) Yani böylece tüm bu “koşma oyunu” bölümü kafamda gelişti.

Zombiler hakkında da, o fikir bizim diğer yaratıcılarımızdan ve baş yazıcımızdan, Naomi Alderman’dan geldi. Kendisi bir koşu kulübüne katıldı ve insanlara sordukları sorulardan biri de ‘neden koşmak istiyorsunuz?’du. Bazıları fit olmak istedikleri için, diğerleri kilo vermek için, birisi de zombi istilasında canımı kurtarmak için diye cevapladı...

Gerçek bir zombi istilasında ne yapardınız?

İşe yarayıp yaramayacağımdan emin değilim. Kötü nişancı değilimdir ama İngiltere’de sokaklarda pek silah bırakmıyorlar. Bu nedenle sanırım en iyisi iyi bir koşucu olmak.

En çok sevdiğiniz zombi filmi hangisi?

Shaun of the Dead – kara mizah ve aksiyonun mükkemel bir birleşimi

Müşterilerinizden aldığınız en enteresan geridönüş neydi?

Geridönüşler şimdiye kadar inanılmazdı ama büyük ihtimalle en iyisi bir babadan oğluyla ilgili olanıydı. Babası oğlunun hiç spor yapmadığından dolayı endişeliydi ve oğluna Zombies, Run!’ı denemesini söyledi. Bir saat sonra oğlu geri dönmeyince baba spor ayakkabılarını giyer ve oğlunu aramaya çıkar. Görünen odur ki oğlu mahallede ikinci turunu atmaktadır çünkü gelecek bölümün ne olacağını merak eder. Bunu duyduğumuzda gerçekten çok mutlu olduk!

Bay Hon, bu görüşmeden dolayı teşekkür ederiz.

(Resim: the Guardian)
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!