This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

 Android işletim sistemli akıllı telefonların ekranlarının giderek büyümekte olduğu gerçeğinin son örneği Çinli akıllı telefon üreticisi ZTE ve piyasaya sürmek üzere oldukları dev ekranlı telefonu ZTE Grand Memo. 

 Yukarıdaki fotoğrafta görüntülenen yeni ZTE Grand Memo tam tamına 5.7 inçlik bir ekrana sahip. Bu kadar büyük akıllı telefonu tek el ile kontrol edebilmek ancak Hidayet Türkoğlu gibi iri cüsseli Android kullanıcılarına nasip olabilir. Bu bağlamda normal el boyutlarına sahip olanlar ve de özellikle bayanların bu telefonu tek el ile tutabilmeleri ve de kontrol edebilmeleri pek mümkün gözükmüyor.

Gelelim bir kaç hafta sonra Barcelona'da yapılacak olan Mobile World Congress etkinliğinde tanıtılması beklenen bu dev Çinlinin muhtemel teknik özelliklerine. Yeni ZTE Grand Memo'nun  1.7 Ghz'lik dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemciye, 13 megapiksellik bir kameraya ve de Android 4.1.2 mobil işletim sistemine sahip olması bekleniyor. Bu dev cihaz ile ilgili en kesin bilgileri bir kaç hafta içerisinde Barcelona'da alacağız. 

 

Fotoğraf: Engadget

Kaynak: Engadget

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!