This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

CES 2013 Etkinliği'nde Çinli akıllı telefon üreticisi ZTE, Grand S isimli yeni modelini görücüye çıkardı. Las Vegas Kenti'nde yapılmakta bu fuarda ZTE'nin yeni telefonunu test etme imkanı buldum. Cihaz her ne kadar güçlü donanımıyla iyi bir ilk izlenim yaratıyor olsa da 5 inç ekrana sahip bu yeni telefon beni bazı noktalarda kalitesine tam olarak ikna edemedi. Ayrıntıları ve ZTE Grand S'in fotoğraflarını yazının devamında bulabilirsiniz.

 ZTE tarafından dün tanıtılan yeni Grand S kullanıcılarına 5 inçlik HD ekran,dört çekirdekli Snapdragon S4 işlemci, 2GB sistem RAM'i ve microSD kart ile genişletilebilen 16 GB'lık dahili depolama alanı ile geliyor. Yeni Grand S'in arka yüz kamerası 13 megapiksellik bir kaliteye sahipken HD kalitesinde kayıt yapabilen ön yüz kamerasının kapasitesi ise 2 megapiksel olarak cihazın donanım tablosunda yer alıyor. ZTE Grand S'in mobil işletim sistemi ise Android 4.1 Jelly Bean.


Yeni ZTE Grand S'in ekranı gayet canlı fakat komutlara verilen tepkilerde gecikmeler olabiliyor

Yeni ZTE Grand S gerçekten hoş bir telefon olmasına rağmen ekran üzerinde verdiğiniz komutların işleme konulmasında bir takım teklemelerle karşılaşıyor oluşu insanın ağzının tadının kaçmasına yol açıyor. Bu durumun benim kullandığım test cihazından ya da henüz piyasaya sürülmemiş olan bu telefonun yazılımsal geliştirme faaliyetlerinin devam edebilme ihtimalinden ileri gelebileceğini mevcut nedenlere eklemek istiyorum. 


ZTE Grand S'in arka yüzünün tasarımı ve elde verdiği hissiyat gayet sağlam

Grand S'in kamerasıyla test amaçlı yapmış olduğum basit çekimler bende gayet olumlu bir izlenim yaratmayı başardı. CES 2013 etkinliğinin yapıldığı kapalı ortamın kısıtlı ışık koşullarında yapılan çekimlerde aydınlatma ve renk koşulları gayet natürel bir şekilde kendilerini gösterdiler. 13 megapiksellik kamera hakkında net bir yargıya ulaşabilmek için çok daha kapsamlı testlerin yapılması gerektiğini hatırlatırım.

Yukarıdaki fotoğrafın orijinal halini indirmek isteyenler buraya tıklayabilirler


ZTE Grand S kendi sınıfında kesinlikle çok ince bir telefon

Cihazın tasarımına Alman Hagen Fendler'in imzasını görüyoruz. İlk bakışta 142 x 69 x 6.9 mm boyutlarındaki ZTE Grand S'nin çok ince bir telefon olduğunun altını çizmek istiyorum. Cihazın elde duruşunun her ne kadar genelde plastik malzeme kullanılmış olsa da sağlam olduğuna daha önce de değinmiştim. Grand S'te kullanılan plastik malzemenin kesinlikle Galaxy S3'de olduğu gibi ucuz bir havası yok.


İsteyenler bu cihazda uygulama yazılım düğmelerinin yerlerini değiştirebiliyorlar

ZTE Grand S 2013'ün ilk çeyreğinin sonunda ilk önce Çin sonra da diğer global dünya pazarlarında satışa sunuluyor olacak. Cihazın çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de tam tamına 6 farklı renk seçeneğine sahip olması. Şu an için ZTE Grand S'in ne zaman Avrupa'ya geleceği ve de muhtemel fiyatı hakkında netleşen bir bilgi bulunmuyor.

 

 

 

Fotoğraflar: Klaus Weekind / AndroidPIT

 

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!